Buda cserbenhagyottnak érzi magát, ezért civilek valószínűleg demonstrálni fognak a Szent János Kórházért, ha a kormány nem változtat döntésén.
„Új Szent János Kórház polgári kezdeményezés” címmel már 2014 júniusában akciót szervezett, tavaly nyáron pedig budai polgárokkal, mindenféle anyagi támogatás nélkül aláírásgyűjtést szervezett, és két és fél hónap alatt 13 ezer „kék tintás” szignót gyűjtött a kórház ügye mellé Szilágyi Zsolt nyugdíjas villamosmérnök.
Szilágyi mint beteg fordult meg két évvel ezelőtt a kórházban, és – ahogy lapunknak beszámolt róla – azt tapasztalta, hogy sok szempontból lerobbant az intézmény, a működése zavaros, a kórházban nagy bajok vannak. Ezért nem az orvosokat, nem az ápolószemélyzetet hibáztatta akkor sem. Mindenesetre a kórházból való távozása után megnézte a vonatkozó rendeleteket, „azt, hogy egy kórház mitől az, ami”. A személyes tapasztalatai alapján és a rendeleteket zsinórmértékül használva írt egy 40 oldalas tanulmányt a Szent János Kórházban uralkodó viszonyokról, a szobákról, az étkeztetésről, a betegszállításról, a higiéniás körülményekről - arról, milyen a helyzet a kórházban a betegek, a budai lakosok szempontjából.
A tanulmányt elküldte Zombor Gábor akkori egészségügyi államtitkárnak, de írt Tarlós István főpolgármesternek, Velkey Györgynek, a Kórházszövetség elnökének, Varga Mihály gazdasági miniszternek (aki a kerület parlamenti képviselője) és az illetékes polgármestereknek, Pokorni Zoltánnak és Láng Zsoltnak. Lakossági fórumot szervezett a Kelbelsberg kúriában, és meghívta a két polgármestert is, hogy értesüljenek a választópolgárok jogos és szakszerűen megfogalmazott igényeiről.