belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
24. csütörtök

Búcsú az izzókészletes rendőrtől?

Kötelező lesz az autósoknak a zebránál megállni, ha a gyalogos jelzi áthaladási szándékát az úton; egyebek mellett ez a KRESZ-módosítási javaslat szerepelt a közlekedési kerekasztal ülésén - közölte az Új rend és szabadság program kormánybiztosa közleményében.

MTI| 2009. február 3. |6 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

vakablak | 2009. február 3. | 13:41:05

Sosem értettem, hogy pont ezt a durva és életveszélyes szabálysértést vajon miért nem üldözik a rendőrök?

Titi62 | 2009. február 3. | 12:52:14

Valóban meg kell állni, de kevesn tartották be és senki nem ellenőrizte!! A lakhelyemen a veszélyes zebrákat kamerával figyelik 01.12-től! De ehez az is kellett, hogy 4 gyalogos gázolás történjen egy bizonyos zebránál!!!!!

vakablak | 2009. február 3. | 10:58:09

"Kötelező lesz az autósoknak a zebránál megállni, ha a gyalogos jelzi áthaladási szándékát az úton; egyebek mellett ez a KRESZ-módosítási javaslat szerepelt a közlekedési kerekasztal ülésén"

Eddig is kötelező volt megállni.

Titi62 | 2009. február 3. | 10:54:17

VLaci! Azért életszerűtlen az izzókészlet, mert sok autónál csak a szervízben lehet cserélni.Pl.: Renault.

VLaci | 2009. február 3. | 10:31:13

Nem értem miért pont mára vált életszerűtlenné. Időnként az az érzésem, hogy a jogszabályok meghozatala és azok eltörlése is valami olcsó játék hülye gyerekeknek. Ha most életszerűtlen, eddig is az volt, ha eddig nem volt az, ezután sem.

Ha a nagy büdös semmi közepén kiég egy izzó, életszerű, hogy ki köll cserélni.

HIRDETÉS

Kondorosi Ferenc tájékoztatása szerint a hétfői ülésen a közlekedési jogalkotás és jogalkalmazás problémáiról, a lehetséges megoldási javaslatokról tárgyaltak az érintett tárcák mellett az ORFK, a Nemzeti Közlekedési Hatóság, a Magyar Közút Kht., valamint a Közlekedéstudományi Intézet szakemberei.

Az értekezleten szó esett a gépjárművezetői szakoktatói tevékenység szabályozásáról is. A rendeletmódosítás tervezete már elkészült; ez már korszerű oktatástechnológiai módszerek bevezetését tartalmazza, továbbá az Európai Uniós gyakorlatok, irányelvek átvételét. A hatóságok dolgoznak az előéleti pontrendszer felülvizsgálatán is, valamint megvizsgálták annak lehetőségét is, miként lehetne az előéleti pontrendszert összekötni a kezdő jogosítvány intézményével.

A kerekasztal résztvevői megvitatták "az autóstársadalmat ingerlő" úgynevezett "kint felejtett" közlekedési táblák ügyét is, és egyetértettek abban, hogy a kötelező ellenőrzést gyakoribbá kellene tenni.

HIRDETÉS

A szakemberek szerint felül kellene vizsgálni a gépjárművek kötelező tartozékaira (az izzókészletre és a mentődobozra vonatkozó) vonatkozó, "mára életszerűtlenné vált" szabályozást.

 

 

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    6 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS