Bokros kiosztotta az MSZP-t és a Fideszt is

Az MSZP nem ismeri el a reformok szükségességét, a Fidesz pedig a válságot is tagadja, az MDF ezzel szemben elfogadja a válságkezelés szükségességét, és a reformokat is meg akarja valósítani - mondta Bokros Lajos, az MDF európai parlamenti listavezetője az MTI-nek adott csütörtöki interjújában.

Az MSZP, amely elsőrendűen felelős azért, hogy tönkrement az ország a Medgyessy-féle 100 napos program eredményeképpen, ugyan ma már elismeri, hogy válság van, és saját politikáját megfordítva, a válságkezelés szükségességét is elismeri, azonban a reformokét nem - mondta az  MDF EP-listavezetője.

A válságkezeléssel csak azt lehet elérni, hogy ne legyen államcsőd, de a helyzetből így még nem lehet kilábalni. „Az azonban már nagy dolog, hogy a szocialisták nem rombolják tovább az ország gazdasági, társadalmi helyzetét" - mondta.

Bokros szerint a Fidesz még idáig sem jutott el, tagadja a válságot azáltal, hogy a válságkezelés szükségességét tagadja. „Csődbe viheti az országot, ha visszafordítja a válság kezelésére tett rövid lejáratú költségvetési kiigazító intézkedéseket" - jelentette ki.

Kiemelte: az MDF abban különbözik a két nagy párttól, hogy elfogadja a válságkezelés szükségességét, de ennél is tovább megy, és a reformokat is meg akarja valósítani.

Bokros úgy vélte: Magyarországon "féloldalas" gazdasági rendszerváltás zajlott le. A nem állami területeken, azaz a vállalati szektorban, a mezőgazdaságban, az iparban, a kereskedelemben, a bankszektorban hallatlan méretű szerkezetátalakítás ment végbe, ezzel szemben a költségvetési szféra reformja "megállt az államháztartás kapujában".

Sokan a külföldi tőke uralmában látják Magyarország szegénységének az okát, ha azonban a külföldi tőke mind elmenne, mélyszegénységbe süllyedne az ország - tette hozzá. "Az, hogy ilyen jól élünk még most is, nem az államnak köszönhető, hanem éppen ellenkezőleg, azoknak a vállalatoknak, amelyek hozzájárultak a beruházásokhoz, munkahelyteremtéshez, és adót is fizetnek".

Szerinte komoly reform nem is volt még az államháztartásban, csak részleges - mint például 1998-ban a magánnyugdíj-pénztári rendszer behozatala. Az oktatásban és az egészségügyben is drámai minőségromlás következett be az értelmetlen és felesleges mennyiségi bővítés eredményeképpen - közölte.

Az állammal az a baj, hogy nagy a hiánya, túl nagy a mérete, rossz minőségű közszolgáltatásokat hihetetlenül drágán és hatékonytalanul állít elő, és az üzemi költsége is sok.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.