Bankrobbantás: átlagos nyomozássá szelídült a hajtóvadászat
Továbbra is várják a bejelentéseket, keresik a robbantót és a merénylethez használt Cross enduro jellegű, tarka színű, forgalmi rendszám nélküli, 150-170 köbcentiméteres, robogónál nagyobb méretű motorkerékpárját. Aki segíteni tud, hívja a rendőrség segélyhívó számát vagy a telefontanút.
Emlékezetes, január 13-án hétfőn hajnalban hatalmas detonáció döntötte romba a CIB Bank XIII. kerületi Lehel úti fiókának utcai üvegportálját. A bank egyik biztonsági kamerájának felvételén jól látszik, amint kevéssel a merénylet előtt egy körülbelül 180-185 centi magas motoros megáll a bank bejárata előtt, egy kis csomagot tesz az előtérben lévő bankautomata mögé, majd sietve távozik onnan. Másodpercekkel később hatalmas robbanás rázta meg a környéket.
Kezdetben a rendőrség nem zárta ki annak a lehetőségét sem, hogy a robbantó a bejárathoz telepített bankautomatában tárolt pénzhez akart hozzáférni. Olaszországban a közelmúltban feltűnt több csoport, amelyek úgynevezett „mikro robbantásokkal" nyitották ki az automaták trezorját.
A Lehel úti robbantásnál használt bomba ereje azonban olyan nagy volt, ami kizárta, hogy „a maci kinyitása lett volna a robbantó célja vele". Sokkal valószínűbb, hogy az általános bankellenes hangulat miatt ragadtatta el magát valaki, de még ma sem vetették el azt az opciót sem, hogy a merénylő valamely szélsőséges csoport aktivistája lehetett.
Két héttel a robbantás után egy magát Őrseregnek nevező szervezet magára vállalta a merényletet, és egy, a Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetségének ragasztásos technikával írt levélben a bankok mellett a „pénzoligarchákat" is megfenyegette.
Azóta a vélhetően nem is létező Őrsereg nem adott hírt magáról. A levelükről pedig a rendőrség azt mondta: az abban leírtak átlagos újságolvasó ismereteinél is felszínesebbek.