Az ORTT nem döntött a díjstratégiáról
Nem kapott többséget a médiahatóság szerdai ülésén a koncessziós díjak rendszerének átalakításáról szóló stratégia; több tag közlése szerint a szakmai szervezetekkel való egyeztetés után kerül ismét az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) elé a téma. A Fidesz által a testületbe delegált Szalai Annamária javaslata volt, hogy folytassanak konzultációt a kérdésben érintett fórumokkal.
Az MTI Kedden számolt be arról, hogy csak egy évre adna könnyítést az ORTT új műsorszolgáltatásidíj-stratégiája a médiumoknak. Még júliusban Majtényi László, az ORTT elnöke azt mondta, őszre születhet meg a koncepció, amely összegzi a rendelkezésre álló tapasztalatokat; ennek alapján az ORTT "ha szükséges, beavatkozik", és megmenti azokat a műsorszolgáltatókat, "amelyek megszűnése nagyon káros lenne". "A beavatkozásba valamilyen normatív elemet kell vinni" - tette hozzá.
Hangsúlyozta, nem egyedi döntésekre van szükség, hanem arra, hogy homogén médiapiaci csoportokat kezeljenek egységesen. Emlékeztetett arra: a díjcsökkentéssel kieső pénzek miatt az eddigieknél kevesebb forrást tudnak kiosztani; "az egyik ujjunk megvédése árán a másik ujjunkból vágunk le egy darabot" - fogalmazott akkor a médiahatóság elnöke.
Korábban tucatnyi műsorszolgáltató kért díjcsökkentést, de ezek közül csak a Juventus Rádió kérelmét fogadta el az ORTT, amely a többi kérelmezőt arról tájékoztatta, hogy nem egyenként tárgyalják a beadványukat.
MTV-kuratórium: szerződésbontásokat tervez a menedzsment
Műsor- és szakértői szerződések felbontásával állítaná helyre a Magyar Televízió (MTV) gazdálkodásának egyensúlyát a menedzsment - hangzott el több résztvevő közlése szerint a közmédiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnökségének szerdai ülésén. A Medveczky Balázs ügyvezető alelnök által bemutatott intézkedési terv szinte minden olyan szerződést érintene e két kategóriában, amelynek felmondása vagy meg nem kötése nem veszélyezteti az adásbiztonságot. A menedzsment azt is felmérte, mely munkavállalók elbocsátása járna a legkisebb költséggel.
A külső produkciók belső gyártásba vétele már évek óta visszatérő igénye a testületnek. A kuratórium felszólította a menedzsmentet, teljes egészében tegyen eleget az állami tulajdonú cégek vezetői juttatásainak közzétételéről szóló kormányrendeletnek. A kérdés kapcsán példaként vetődött fel, hogy bizonyos igazgatók szerepelnek a közzétett listán, míg mások nem. Az ügyvezető alelnök azzal érvelt, hogy jogi szakértői állásfoglalás alapján jártak el az ügyben.