Az egri kórházvédők a miniszterhez fordulnak
Információik szerint nem áll a HospInvest rendelkezésére az intézmény működtetéséhez szükséges gyógyítói létszám. Egy virtuális, csonka kórház jönne létre és egyetlen osztályon sem lesz ügyeleti és készenléti beosztás az átadás tervezett időpontjától - közölte a kórházvédő.
Kulcsár Dániel, a "bizottság" másik tagja kérdésre válaszolva elmondta: a személyzet hiányára vonatkozó információik egy hírportálról származnak. A népegészségügyi szolgálat ugyanis még az érdeklődő országgyűlési képviselőknek sem engedett betekintést az engedélyezési eljárás anyagába.
Pócs Alfréd a sajtótájékoztatón azt is közölte, hogy tudomásuk szerint a HospInvest Zrt. rövid lejáratú hitele 7 milliárd forint és a cég továbbra is szerepel az APEH végrehajtási listáján.
Ehhez kapcsolódva Szabó Pál, a "kórházvédők" elnöke hangsúlyozta: az a gyanújuk, hogy a Heves Megyei Önkormányzat a HospInvest közreműködésével a jövőben értékesíteni kívánja az intézmény 2-es telephelyét, továbbá a tüdőgondozó, illetve a reumakórház, más néven a Török fürdő épületét és az így befolyt pénzből enyhítenék a HospInvest pénzügyi gondjain.
Ez nemzeti vagyonvesztést jelentene - szögezte le.
Kosztura László, a HospInvest Zrt. régióigazgatója az MTI-hez eljuttatott közleményében írta: "A HospInvest rendelkezik a szükséges személyi feltételekkel, ezért november 1-jén átveszi az egri súlyponti kórház üzemeltetését.
A személyi állomány természetesen létező személyekből áll, minden ettől eltérő információ valótlan.
Ugyanakkor ígéretet tettek a dolgozóknak, hogy a listát nem adják ki, ugyanis így kívánják megvédeni őket.
"November 1-jén nyilvános lesz, hogy ki maradt a kórházban, hogy a fejlődő betegellátásért dolgozzon, és az is, hogy ki maradt kapun kívül." - közölte az igazgató.
A közlemény szerint a kórházból távozók cserbenhagyják a betegeket, "hiszen személyes érdekeik azt diktálják, hogy maradjon minden a régiben: kerüljön csőd közelébe a kórház, és romoljanak az eszközök, a munkafeltételek, és így a betegellátás, de ők kapják meg továbbra is az általuk kért paraszolvenciát, valamint a gyógyszerpénzeket és más eddigi kiváltságokat" - olvasható a közleményben.
Pócs Alfréd azon kijelentésére, miszerint a HospInvest továbbra is szerepel az APEH végrehajtási listáján, Kosztura László az MTI érdeklődésére úgy reagált, hogy a kérdést a HospInvest egyezteti az adóhivatallal, mert tudomása szerint nincs tartozása.
Ugyanakkor cáfolta azt az állítást, miszerint a HospInvest Zrt. 7 milliárd forint rövid lejáratú hitelt vett fel. Közlése szerint az összeg még nagyságrendjében sem tükrözi a HospInvest Zrt. hitelállományát.
A HospInvest Zrt. szeptember 29-én megkapta az engedélyt a népegészségügyi szolgálattól az intézmény működtetésére, majd bejelentette, hogy november 1-jén átveszi az intézményt.