Ároktői banda: ketten már soha nem jönnek ki a börtönből
A vádlottak idős emberek lakásába hatoltak be, arcukat maszkkal eltakarták, a sértetteket brutálisan bántalmazták, összekötözték, értékeik átadására kényszerítették. Két sértett a bántalmazásba belehalt, többen könnyebb, vagy súlyosabb sérüléseket szenvedtek. A bűncselekményekben részt vett további két elkövető is, akiknek személyére a nyomozás nem tudott fényt deríteni. Emberölés, rablás, súlyos testi sértés, továbbá mindezek kísérleti, illetve bűnsegédi megvalósítása, személyi szabadság korlátozása volt a vád.
Mezőlaki tanácsa több ponton változtatott az elsőfokú ítélet megállapításain. Felmentette például az állatkínzás vádja alól azt a két vádlottat, akik megöltek egy kis termetű kutyát, illetve egy rikoltozó kakadut, mert nem lehetett kideríteni, hogy a többi vádlott is részt vett-e a jószágok bántalmazásában. Egy rendbelivel több rablást állapított meg, mivel az egyik megkötözött idős hölgy ujjáról lehúzott gyűrűk a sértett magánvagyonához, és nem a házastársi közös vagyonhoz tartoztak. A személyi szabadság korlátozása alól viszont egy esetben felmentették a vádlottakat, mivel csak a kezét kötözték össze a sértettnek, járni azonban tudott. Azt a deliktumot, amikor kiverték az egyik áldozat szemfogát, súlyos testi sértésből maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértéssé minősítették át.
Az is jogtörténeti ritkaság, hogy a Szegedi Ítélőtábla büntetőtanácsa kirendelés folytán a Fővárosi Ítélőtábla tanácsaként járt el. A másodfokú bíróság az ítélet indoklásában egyetlen szót sem ejtett arról a védői indítványról, hogy forduljon az Alkotmánybírósághoz, hogy az megállapítsa, nem embertelen büntetés-e a tényleges életfogytiglan. Az ítélet jogerős.