A TV2 ugyanis masszívan veszteséges, 2012-ben 6,7, 2013-ban 10,8 milliárd forintos deficitet produkált, ezt 2014-re sikerült 1,5 milliárd mínuszra leszorítani. A jelentősen csökkenő veszteség mellett sem látszik azonban, hogy Simon Zsolt és Yvonne Dederickmiből tudja kifizetni a németeket, még úgy sem, ha az első részletet állítólag csak 2017-ben kell utalni.
Lapunk információi szerint
Andy Vajna filmügyi kormánybiztos, az állami kaszinókoncessziók legnagyobb kedvezményezettje több hónapja tárgyal a TV2 megvételéről. Úgy tudjuk, hogy többen is érdeklődnek, de forrásaink szerint Andy Vajna, Orbán Viktor miniszterelnök és Habony Árpád kormányfői tanácsadó bizalmasa lehet a befutó.
Ugyan Simon Zsolt is jó kapcsolatokat ápol a Fidesszel, aminek nyomán az elmúlt években több milliárd forint állami hirdetés vándorolt a céghez, de a közeljövőben két, a TV2 számára életbe vágó kormányzati-politikai döntés születhet. Az egyik, hogy a TV2mekkora szeletet tud kihasítani az állami hirdetésekből, amelynek szétosztását idén már a Miniszterelnökség felügyelete alatt álló Nemzeti Kommunikációs Hivatal koordinálja.
A hivatal jövő augusztusig 25 milliárd forint állami hirdetés felett diszponál. A TV2-nél arra számítanak, hogy a tévés költések jelentős része hozzájuk és az állami médiához, az MTVA-hoz kerülhet, mert bár a reklámadó 5,3 százalékos egységesítése után már kevésbé éles a kormány és az RTL háborúja, a sebek még nem hegedtek teljesen be.
|
Elképzelhető, hogy a leendő tulajdonos és neje látogatott el a Frizbibe Fotó: Mediaworks-archív |
Ugyancsak politikai döntés szükséges ahhoz is, hogy az RTL Klub és a TV2 több milliárd forint terjesztési díjat szedhessen be a kábelszolgáltató cégektől. A kormány ennek tavaly ősszel feküdt keresztbe, amikor még folyt a háború az RTL Klubbal a reklámadó miatt. A parlament a rezsicsökkentésre hivatkozva döntött úgy, hogy külön kormányrendelet fogja szabályozni az árképzést.
Ez a rendelet azonban a mai napig nem készült el, pedig nagyon sok pénzről van szó.
Simon Zsolt korábban a Forbesnak azt mondta, legalább hat-nyolc milliárdos pluszbevételre számít a terjesztési díjból, és abban reménykedik, hogy ez helyrebillenti a cég mérlegét. Hasonló nagyságrendű többletbevételtől esik el az RTL Klub is. Ezzel kapcsolatban egy vezető fideszes politikus lapunknak azt mondta, kormányzati szinten valószínűleg szeptemberben beszélnek újra a terjesztési díj bevezetésének lehetőségéről.
A tulajdonosváltással kapcsolatban kerestük Andy Vajnát és a TV2-t, a kereskedelmi tévé azt válaszolta, hogy piaci pletykákra nem reagálnak.