A KDNP kifogásolja a tankerületi igazgatók listázását

A KDNP szerint a radikális baloldal lekörözte a radikális jobboldalt, mert utóbbi csak beszélt a listázásról, előbbi azonban "egy kereszténybarátsággal nem vádolható hetilap hasábjain listát közölt azokról a tankerületi igazgatókról, akik vették maguknak a bátorságot, hogy egyházi iskolában tanítsanak".

Harrach Péter frakcióvezető pénteken, Michl József országgyűlési képviselővel közösen tartott sajtótájékoztatóján megengedhetetlennek és felháborítónak tartotta, hogy a HVG hetilap friss számában megkérdőjelezte a világnézetileg semleges oktatás teljesülését, és közölte azoknak a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ által kinevezett tankerületi igazgatóknak a listáját, akik felekezeti iskolában tanítottak korábban.

Michl József megismételte: a világnézetileg semleges oktatás nem világnézetileg semleges oktató létezését jelenti. Az érintettek és minden hívő nevében kérte ki magának ezt a hozzáállást "a sajtó és a mögötte állók részéről". Az igazgatók kinevezése szakmai kérdés, az állam pedig világnézetileg semleges iskolákat tart fenn – szögezte le.

Emlékeztetett arra, hogy a Klebelsberg központ 198 tankerületi igazgatót nevezett ki, három-négyszeres túljelentkezés után. A jelentkezőktől megfelelő iskolai végzettséget vártak el, és az elbírálásban előnyt jelentett a közoktatás-szervezői gyakorlat, az iskolafenntartói tapasztalat és az idegen nyelv ismerete. Hangsúlyozta: egyéb szempont nem jelentett előnyt a pályázók számára.

Közölte azt is: a cikk tizenöt kinevezettről írta, hogy valamelyik egyházhoz köthető. Michl József hangsúlyozta, ha így is van, arányuk leképezi a társadalomban az egyházhoz kötődők arányát, valamint az egyházi intézmények arányát is. 

Kifogásolta ugyanakkor, hogy a cikk Sáska Géza oktatáskutatót szólaltatja meg az ügyben, akiről szerinte az újság sem feltételezheti, hogy elfogulatlan, hiszen Demszky Gábor korábbi szabad demokrata budapesti főpolgármester segítője volt oktatási kérdésekben. Szerinte minden szakmaiságot nélkülöz a megszólalása, amely szerint nem a centralizáció az alapvető probléma a létrehozandó struktúrában, hanem az, hogy nem látszik az állam és a politikai befolyás ellen védelmet nyújtó elégséges ellensúly. 

Michl József hozzáfűzte: a cikk úgy folytatódik, hogy a kinevezettek közül 87-en korábban közalkalmazottak, 52-en köztisztviselők, 12-en pedig kormánytisztviselők voltak. A politikus úgy látta: az lett volna a furcsa, ha nem gyakorlott szakemberekből, a közigazgatást jól ismerőkből választják ki az igazgatókat. 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.