A Budai Várban emlékeztek a kommunisták

A Magyar Kommunista Munkáspárt az idén is a Budai Várban tartotta 1848-49-es ünnepi megemlékezését és koszorúzását.

Az I. kerületi Táncsics Mihály utcában mintegy félszáz érdeklődő gyűlt össze vasárnap délután, a szervezők a megemlékezés előtt Erkel Ferenc Bánk Bán című operájából játszottak részleteket, a rendezvényt pedig a Himnusz és a Szózat foglalta keretbe. A többségében kokárdát viselő, nagyrészt nyugdíjas korú közönség nemzeti színű és vörös zászlók alatt állva hallgatta, amint Fogarasi Zsuzsanna, a párt központi bizottságának tagja elszavalta Ady Endre, Emlékezés Táncsics Mihályra című versét.

Vajda János, a Munkáspárt elnöke - többek között „kedves elvtársainak" címzett - beszédében úgy fogalmazott, hogy Magyarország mára a „nemzetközi tőke, az Európai Unió gyarmatává vált", miközben a közéletből elfogytak a „lelkesítő eszmék", illetve az olyan közös ideálok, mint Kossuth Lajos, vagy Petőfi Sándor.

A kommunista politikus úgy vélekedett, hogy a magyarok 20 éve rossz utat választottak, hiszen a többségnek jó volt a „munkát, kenyeret, valamint tisztességes és biztos megélhetést adó" szocializmus. Vajda János szerint a szocializmus a jelenleg hatalmon lévőknek volt rossz azoknak, „akik gazdaságságra vágytak, akiknek büdös volt a munkás és a paraszt".

Hozzátette: a „magyar uralkodó osztály" most a Jobbikot is befogadja azért, hogy „ne kelljen igent mondania az igazi baloldalra, a munkásokra, a dolgozókra".

Vajda János „Éljen a magyar szabadság! Éljen 1848 emléke! Éljen a haza" - zárta beszédét a Munkáspárt elnöke.

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.