Lecsapott a BRFK: Hagyó rács mögött a hétvégére!

Abban a pillanatban, hogy lejárt mentelmi joga, a BRFK előállította a főváros volt főpolgármester-helyettesét.

A BRFK nyomozói mentelmi jogának lejárta pillanatában állították elő Hagyó Miklóst, Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét, Horváth Évát, Hagyó egykori befolyásos sajtósát, és Lelovics Ottót, a politikus volt kommunikációs vezetőjét.

Úgy tudni, kihallgatásukat követően mindhármukat őrizetbe veszik, és kezdeményezik az ügyészségen az előzetes letartóztatásukat. Amennyiben az ügyészség is indokoltnak látja a három gyanúsított tartós fogva tartását, hétfőn délután bíróság elé állítják őket.

A Népszabadság információja szerint Hagyót az AAM Zrt. 50 milliós "elemzői" szerződésével, a CC Soft Kft. HÉV utastájékoztató rendszerével kapcsolatban különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítja a BRFK. A szolgáltatás elindult ugyan, ám azzal szemben minőségi kifogások voltak, de Hagyó közbenjárására a BKV mégis igazolta a teljesítést, így a kivitelező cég 40 millió forinthoz jutott. Ezenfelül azzal is gyanúsítják, hogy közvetítőkön (Horváth Éva, Lelovics Ottó, valamint dr. Horváth Iván ügyvéd) útján a BVK vagyongazdálkodási céljaival össze nem egyeztethető szerződések megkötésére adott utasítást a BKV Zrt. felelős vezetőinek.

Mindez azonban minden bizonnyal csak a kezdet, s idővel Hagyónak újabb "vádakkal" kell majd szembenéznie. A mostani gyanúsítás ugyanis információink szerint várhatóan még nem érinti majd az úgynevezett NOKIA-dobozos ügyeket. Azok ugyanis, ha minden úgy történt, ahogy arról a sajtóban az ügyben szintén gyanúsított volt BKV-s vezetők elmondták, azaz Hagyó valóban több millió forintot kapott NOKIA-dobozokban bizonyos ügyletek után, a vesztegetés gyanúját vetik fel, és nem a hűtlen kezelését. Egyelőre azonban vesztegetéssel sem Hagyót, sem Horvátot, sem Lelovicsot nem gyanúsították meg.

Mesterházy Attila, az MSZP frakcióvezetője, illetve Horváth Csaba főpolgármester-jelölt érdemben nem kívánta kommentálni Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes gyanúsítotti kihallgatását. Mesterházy mindössze annyit mondott: az igazságszolgáltatás teszi a dolgát.

Horváth Csaba, az MSZP főpolgármester-jelöltje pedig csak a volt főpolgármester-helyettes kihallgatásának időzítését furcsállotta. Horváth Csaba szerint ez "politikai az időzítés", hiszen alig öt perccel a képviselők eskütétele után érkezett a kihallgatás híre. Ráadásul az elmúlt napokban, hetekben az ügyészség ennek az ellenkezőjét állította, miszerint nincs olyan információ, tény és adat, amely a gyanúsítotti kihallgatást indokolná.

A BRFK honlapján megjelent tájékoztatás szerint Hagyó Miklós nyomására született az a szerződés, amely a HÉV utastájékoztató rendszerét érintette. A szolgáltatás elindult ugyan, ám azzal szemben minőségi kifogások voltak, de Hagyó közbenjárására a BKV mégis igazolta a teljesítést, így a kivitelező cég 40 millió forinthoz jutott.

Hagyó Miklóst azzal is gyanúsítják, hogy arra utasította a BKV vezetőit, kössenek tanácsadói szerződést egy céggel a 4-es metró beruházásával kapcsolatos tanulmány elkészítésére 50 millió forint értékben. A BRFK szerint az elkészült tanulmány felesleges és indokolatlan kiadást jelentett a BKV Zrt. részére, mert azt a Főpolgármesteri Hivatal által biztosított költségkeretből Hagyónak kellett volna rendeznie.

A gyanú szerint Lelovics Ottó kommunikációs szakember nyomására a BKV vezetői elérték, hogy őt egy kommunikációs ügynökség névleg foglalkoztassa úgy, hogy a cégtől többletszámlázás elfogadásával a BKV fizette bérköltségét, mintegy havi kétmillió forint értékben.
Ezen kívül "L. Ottó" utasításokat adott szükségtelen és indokolatlan szerződések megkötésére, amelyek a BKV-nak különösen nagy vagyoni hátrányt okoztak - olvasható a BRFK közleményében.

Horváth Évát, Hagyó Miklós volt szóvivőjét a BRFK azzal gyanúsítja, hogy beosztását kihasználva rábírta a BKV vezetőit szükségtelen és indokolatlan szerződések megkötésére. Ilyen volt a kismama-bérletet népszerűsítő promóciós filmjének szerződése, amelyért 10 milliót fizetett ki a közlekedési társaság, annak ellenére, hogy a film soha nem készült el.

"H. Éva" ezen túlmenően közrejátszott egy Mikulás napi rendezvény 11 millió forintos szerződésének létrejöttében is, amit a BKV úgy fizetett ki, hogy nem volt teljesítés-igazolás - írta a honlapján a rendőrség.

A BRFK megkezdte a három gyanúsított kihallgatását. Hagyó Miklóst, Horváth Évát és Lelovics Ottót bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítják.

A közleményben említett H. Ivánt május 4-én állította elő a rendőrség. Az ügyvéd a gyanú szerint közbenjárt a BKV-val kötendő, fénymásoló készülékek műszaki állapotfelmérésére vonatkozó szerződés létrejöttében; a pénzt egy volt BKV-vezérigazgató végkielégítésének kiegészítésére használták fel.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) aznapi közlése szerint az ügyvédet bűnszervezetben, bűnsegédként elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a nyomozók.

Az ügyvéd másnap, a TV2 Tények című hírműsorának nyilatkozva azt mondta, hogy nem érzi magát bűnösnek a BKV fénymásolóinak felmérése ügyében. A szabadlábon védekező H. Iván úgy fogalmazott: Hagyó Miklóst tizenhárom éve ismeri, de nem vett részt semmilyen törvénytelenségben. "Ebben az irodában van nokiás doboz (...), de abban telefon van" - fűzte hozzá.

 

 

 

 

Hagyó Miklós meghajol az MSZP akaratának, és távozik
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.