Liberálfasiszták, diktatúra, megtorlás, megbélyegzés - bővelkedik az erős szavakban az év legszürreálisabb botránya: a Kövér-Ákos duó által kirobbantott genderháború.
"Megbüntethet-e egy nagy nemzetközi cég egy magyar embert azért, mert más a véleménye? A válasz erre: nem! Azzal köthet szerződést, akivel akar, de azt a magyar jog szabályozza, hogy hogyan és mikor mondhatja fel. Egy cégnek akkor is tiszteletben kell tartania a véleménynyilvánítás szabadságát, ha nagy, gazdag és német. Nem élhet vissza a hatalmával, és tiszteletben kell tartania a magyar alkotmányt. A magyar kormány ezután is meg fogja védeni a jobb- és baloldali emberek véleménynyilvánítási szabadságát" Orbán Viktor miniszterelnök)
Következmény nélkül
A német nyelvű sajtó is felfigyelt arra a „szankcióra”, amellyel a magyar kormány bünteti az Ákos szponzori szerződését felbontó Magyar Telekomot. „A Telekom nem elég szexista Magyarországnak” – hangzott el az n-tv hírtelevízión.
A Focus Online „gaz macsódumának” nevezi az énekes nőkről megfogalmazott véleményét.
A Deutsche Welle (DW) megjegyzi: nemcsak Ákos, hanem a Fidesz-politikusok is tesznek a nőkkel szemben ellenséges kijelentéseket, s ezeknek nincs következményük – kivéve a közösségi médiában megnyilvánuló tiltakozásokat. A DW hozzáteszi: a magyar Országgyűlésben a képviselők kevesebb mint tíz százaléka nő (az EU-átlag 23 százalék), az Orbán-kormányban nincs egyetlen női miniszter sem.
„Ákos a véleménynyilvánítás szabadságával élt, a véleményét mondta el a nő–férfi viszonyról. A kormány számára ez elvi kérdés.” (Kovács Zoltán kormányszóvivő)