Törley azokat hívta a március 30-ai tiltakozásba, akiknek „fontos az oktatás és a gyerekek jövője", mert a kritikus tömeg talán elérheti, hogy leüljön a kormány tárgyalni a Civil Közoktatási Platform szakértőivel. Hozzátette, hogy a tanárok „felszabadulnak" a tiltakozás által, mivel a polgári engedetlenségnek minősülő demonstráció egyfajta kibúvó a sztrájkot ellehetetlenítő sztrájktörvény alól. A tiltakozással szimpatizálókat arra kérte, hogyha nem tudnak részt venni, akkor vegyenek fel 30-án kockás inget, lógassanak az ablakokba kockás zászlókat, vagy a napos idő ellenére is nyissanak ki egy esernyőt – azaz használják a tiltakozás korábbi jelképeit.
„Azért állunk ki az iskola elé, mert meg akarjuk azt védeni" – mondta Törley Katalin. Majd a Pukli bocsánatkérésre felhívását „tréfásnak" nevező Orbánnak is odaszólt azzal, hogy nekik „nem tréfa a gyerekek jövője", és szeretné, ha végre elismerné a kormány, hogy valóban nagy a baj az oktatásban.
A sajtótájékoztatón szintén megszólaló Pilz Olivér arról beszélt, hogy a tiltakozási hullámot elindító Herman Ottó Gimnáziumban mivel készülnek március 30-án: az iskolán belül és kívül is kertészkedni fognak, majd végül egy fát is elültetnek. Ezzel Pilzék azt szeretnék szimbolizálni, hogy a gyökerek nélkül nem virágozhatnak a rügyek sem, azaz egy jó oktatási rendszer hiányát a gyerekek érzik meg a legjobban.
Újságírói kérdésekre megnyugtattak mindenkit, hogy a tiltakozás alatt egy diák sem marad majd felügyelet nélkül. És azt is garantálták, hogy ugyan még mesze van, de nem akadályozzák semmilyen módon az érettségiket, mert „szeretik a gyerekeket." Az eddigi visszajelzések alapján 70-80 iskolában biztosan lesz munkabeszüntetés március 30-án.
Amennyiben nem lesz eredménye a tiltakozásnak, úgy további akciókat ígértek a Tanítani Mozgalom szóvivői. És azt is leszögezték, hogy „egy irányba haladnak" a szakszervezetekkel, csak a módszereik mások. „A csukott minisztériumi ajtók előtti tiltakozások ideje lejárt" – zárta le határozottan a sajtótájékoztatót egyikük.