belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
24. csütörtök

'Az EP-kudarcra nem lehet kormányzati válasz az osztogatás'

A szocialisták vereségét hozó vasárnapi választási eredményekre nem lehet válasz az osztogató kormánypolitika, az MSZP és a baloldal csak úgy szerezheti vissza szavazói bizalmát, ha a Bajnai-kabinet a következő szűk egy esztendőben végigviszi válságkezelő programját, s az országot növekedési pályára állítja - jelentette ki lapunknak Szabó Imre, az MSZP Pest megyei elnöke, környezetvédelmi és vízügyi miniszter.

Kálmán Attila| NOL| 2009. június 8. |6 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

osonok | 2009. június 9. | 10:39:05

valóban ne osztogassanak. egyszerűen csak adják meg mindenkinek ami jár. valamint vegyék el mindenkitől azt, ami nem jár. maguktól is, másoktól is, és ha van ilyen természetesen tőlem is.

zeni | 2009. június 9. | 09:00:52

"Javítani kell a kormányzati tevékenységen, az intézkedéseket és az eredményeket pedig az eddiginél jobb kommunikációval el kell juttatni az emberekhez - fogalmazott Szabó Imre."

A mondat első felével csak egyetérteni lehet, bár nem tudom 7 év után hírtelen mitől táltosodnának meg. A második feléről meg az a véleményem, hogy nem pofázni kell, hanem tisztességesen, hozzáértően cselekedni. Az eredmények már ha lesznek majd magukért fognak beszélni. Bocs. kommunikálni!

öregfiu | 2009. június 9. | 07:27:45

milyen osztogatásról zagyvál ez a hólyag?
na persze süllyed a hajó...............

kaktuszpapa | 2009. június 9. | 06:13:49

Az MSzP nem tanul! Megszállottan törekszik a nemzetmentő szerep kisajátítására, és ezért veszít. Rögeszmésen "Élcsapat" párt akar maradni, pedig a történelmi példák megtaníthatták volna a népszerűség és a népszerűség vesztés egyszeregyére (ez persze ugyanaz, mint választásokat és szavazásokat nyerni és veszíteni). Az emberek a nehezen megszerzett pénzecskéiket nem az állam fenntartására akarják költeni, hanem önmagukra és családjaikra. Ugyanis azért keresik, izzadják ki. Szép dolog, de kézzelfoghatatlan a munkahelyteremtés és munkahely megtartás programja, ám ha azt ingatlanadóval akarják finanszírozni - senki sem fogja támogatni. Bokros Lajos megbukott a csomagjával (utólag lehet erről szépeket mesélni - megbukott és kész). Az SzDSz megbukott a kórházi napidíjjal és a vizitdíjjal együtt. Pedig ezek nagyon kicsi és nagyon ésszerű kiadások voltak, mégis fájtak. Az MSzP most belebukik az ingatlanadóba. A FIDESz meg röhög a markába és ki fog rúgni 2-3 000 közszolgát, ami a kirúgottakon kívül nem fog fájni senkinek, aztán eltörli. Hatalmas parlamenti többséggel. Az MSzP nem tanul: megvált - és veszít. Ne próbáljanak itt Őszöd mögé bújni, meg ráhúzni Gyurcsányra a vizes lepedőt.

Hát ennyit a reálpolitikáról és az osztogatásról, Szabó Úr! Önöknek meg vissza kellene baktatni a polgári foglalkozáshoz és átadni a helyet értelmesebb reálpolitikusoknak, akik azért azt is tudják, mennyi a lakásrezsi, a gázár, sőt néha a kenyér ára. Kérjük, ne váltsanak meg bennünket és ne akarják a javunkat!

teniszke | 2009. június 9. | 00:00:50

Tisztelt Szabó úr!
Ez önhülyítés a köbön! Na ne már, hogy akik nem mentek el, azok majd egy év múlva ERRE az MSZP-re fognak szavazni? Akár ha aranyat szór a nép közé, még úgy sem. A "hiteles és eredményes válságkezelésről" pedig annyit, hogy ezen az úton ebből nem lesz semmi (ami sajnálatos egyébként az ország, s nem az MSZP szempontjából), de hát egy olyan nagyszerű szakember (egy echte valódi fociedző!), mint Ön, már csak tudja.
A környezetvédelmi miniszteri tevékenysége a virításon kívül ugyan egy nagy nulla, de ennek az oka magának a területnek a csekély kormányzati súlya elsősorban. Ettől persze még nem kell túl okosakat mondania, néha hallgatni arany ám...

silenthill1 | 2009. június 8. | 22:44:44

Egy év? Háát...talán ha szerencséjük lesz egy-két intézkedéssel, amik bejönnek. És ez sem teljes egy év...

HIRDETÉS

Pest megyében is második erővé lépett elő a Jobbik, amely vasárnapi, 16,63 százalékos eredményével megelőzte a 15,03 százalékot elért szocialistákat.

A több mint egy éve kormánytag Szabó Imre rögtönzött helyzetértékelésében úgy vélte, a vasárnapi voksolás nem Európáról, hanem kizárólag belpolitikáról szólt. Ezért olyan abszolút baloldali körzetek is akadtak, melyekben szintén fölénybe került a Jobbik, de a radikális párt „most a maximumot vitte el". Legfeljebb a Fideszben lehetnek még tartalékok, de 2010-ben valószínűleg már ők sem tudnak a mostaninál sokkal több szavazót mozgósítani.

A korábbi országgyűlési választások részvételi aránya alapján múlt vasárnap a választók egyharmada a távolmaradásával voksolt, hiszen az EP-referendumon 35 százalékos volt a részvétel - fogalmazott a megyei elnök. Hozzátette, a távolmaradók zöme baloldali szavazó, akik most „sárga lapot mutattak nekünk", miután az elmúlt három év párt- és kormánypolitikája elbizonytalanította őket. Az országgyűlési választásokig hátralévő háromnegyed évében az ő bizalmukat kell visszaszerezni, ez pedig kizárólag egy következetes és kiszámítható kormányzással érhető el.

HIRDETÉS

Javítani kell a kormányzati tevékenységen, az intézkedéseket és az eredményeket pedig az eddiginél jobb kommunikációval el kell juttatni az emberekhez - fogalmazott Szabó Imre.

Felvetésünkre - nem tart-e attól, hogy a megsemmisítő vereség miatt az MSZP-n eluralkodó esetleges pánikhangulat osztogató politikára késztetheti a kormánnyal együtt a szocialistákat - leszögezte: ha ezt tennék, nem csak az ország, de a baloldal, így az MSZP hosszú távú jövőjét is kockáztatnák. A Bajnai-kormánynak végig kell vinnie a programját.

Ha a következő kilenc-tíz hónapban sikerül a meghirdetett válságkezelés, s annak eredményei is látszanak, a kormányerő visszaszerezheti a hitelességét. Ha az MSZP ennek ellenére is elveszítené a 2010-es parlamenti választást, 2014-ben emelt fővel válhat újra kormányzó erővé. Ha viszont a választással együtt a hitelességét ismét elveszti, annak negatív következményeivel nagyon sokáig számolnia kell - tette hozzá.

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    6 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS