Halálraítélt kis falvak

A kis községek lakóinak száma rohamosan fogy. Az utóbbi tíz évben új házat alig építettek, házfelújításokat is jobbára külföldiek végeztettek, köztük német, holland, norvég nyugdíjas házaspárok, akik házakat vásároltak, ezzel fölverve az ingatlanárakat. Egyik ilyen kistelepülés Szakadát, aminek fennmaradása kétséges.

A nőket érdeklik jobban a közösségi portálok

A fiatal netezők közül a nőket érdeklik jobban a közösségi portálok - derül ki egy friss felmérésből, amely szerint már megfordult az a korábbi trend, hogy a férfiak az online közösségek meghatározói.

Kubatovgate

A hangfelvétel publikálása által ország-világ előtt bújt ki a szög a zsákból, ettől a naptól kezdve a Fidesz nem mentegetőzhet és rejtegetheti tovább a valódi terveit, ami semmiben nem különbözik egy diktatórikus vonásokkal átszőtt „látszatdemokrácia” kialakításától.

AI: Európa vessen véget a romák diszkriminációjának!

Az Amnesty International felszólítja az Európai Uniót és tagállamait, tegyenek konkrét lépéseket annak érdekében, hogy véget vessenek a diszkrimináció, a szegénység és a társadalmi kirekesztés ördögi körének, amely a romákat sújtja Európa-szerte.

Mindszenty narancssárgában

A székesfehérvári fehéren feketén blog gazdája egy olyan választási szórólappal találkozott, aminek hátoldalán igen elképedt. A lapon Mindszenty József emlékirataiból vett idézetek láthatók erőteljesen aktualizálva, leginkább a szövegrészek mellé helyezett fotók által.

 

Nagy-Britannia a háborús bűnösök Mekkája

Legalább ötven, emberiség elleni bűnök elkövetésével vádolt személy tartózkodik Nagy-Britanniában az Aegis Trust emberi jogi szervezet számításai szerint – írja az Independent. A kormány ugyan kemény fellépést ígért a háborús bűnösök ellen, ám perbe még senkit sem fogott.

Nagy-Britanniában élvezhet büntetlenséget többek között Szaddám Huszein egykori kormányának több tagja, Robert Mugabe zimbabwei diktátor belbiztonsági minisztériumának egyik hivatalnoka és egy kongói rendőr, aki ráadásul egy televíziós interjúban nyíltan beismerte, hogy háborús bűnöket követett el.

Ejup Ganic (középen) fiával és lányával Londonban
Former Bosnian leader Ejup Ganic (C) is accompanied by his daughter Emina Ganic (R) and his son Emir as he leaves a police station in London, on March 12, 2010 after appearing as required by his bail conditions following his release from prison on Thursday. A British court on Thursday granted bail to former Bosnian leader Ejup Ganic who is wanted for alleged war crimes, as Bosnia demanded Britain apologise for his "mistreatment" following his arrest. Ganic, detained at London's Heathrow airport last week on an extradition request from Serbia, must adhere to "stringent" conditions to ensure he does not flee, the High Court in London ruled. AFP PHOTO/Carl Court

A brit belügyminisztérium ugyan átadta a rendőrségnek az 51 háborús bűnökkel elkövetett külföldi listáját, a hatóságok egyetlen személyt sem állítottak bíróság elé. Pedig a kormány kilenc éve elfogadta a törvényt, amely lehetővé tenné azok perbe fogását is, akik külföldön követtek el emberiség elleni bűnöket.

A The Independent felidézi négy népirtással vádolt ruandai férfi esetét, akiket a belügyminisztérium ki akart toloncolni az országból, ám a bíróság nem hagyta jóvá a javaslatot, mondván, hazájukban nem számíthatnak méltányos bírósági eljárásra. Az eset után módosították a brit törvényeket annak érdekében, hogy a háborús bűnök elkövetői Nagy-Britanniában is felelősségre vonhatók legyenek. A törvényt azonban nem alkalmazzák, így a szigetország a háborús bűnösök Mekkájává válhat - figyelmeztetnek a jogvédők mellett konzervatív politikusok is.

Az egyedüli viszonylagos siker, amivel London e téren büszkélkedhet, az Ejup Ganic volt bosznia-hercegovinai alelnök letartóztatása volt a Heathrow repülőtéren múlt hónapban – igaz, ehhez kellett egy Szerbiából érkező kiadatási kérelem is. Ganicot Belgrád 40 szerb katona 1992 májusában elkövetett lemészárlásával vádolja. Alig több mint tíz napnyi őrizet után azonban egy brit bíró óvadék ellenében szabadlábra helyezte a 64 éves férfit, mert „politikailag motivációt” talált a szerb gyanúsításban.

Ékesszóló példa egyébként a háborús bűnösök szabad mozgási lehetőségeire, hogy a mérnöki végzettségét az Egyesült Államokban szerző Ganic akkor már napok óta utazgatott Nagy-Britanniában a Buckingham Egyetem vendégeként. Tagadja az ellene felhozott vádakat.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.