LOL - Félnek az angol nyelv 'inváziójától' Kínában

Lehet, hogy a kínai televízió sikeresen ki tudja kerülni majd az angol kifejezéseket, főleg a betűszavakat, de a fiatal internetező korosztály számára teljesen természetes ezek használata a China Daily jelentése szerint.

Anyák egy Másik Országból

Egy maroknyi asszony összefogott az Egyesült Államokban, és megtanult blogot írni.

Nem adják fel az információcserét a fiatalok

Egy technológia szakértőkkel készített kutatás szerint a napjainkban a közösségi online felületeken aktív fiatalok életük végéig az internetes információcsere hívei maradnak.

Internet-méregtelenítés Facebook-bojkottal

Egy héten keresztül blokkolja a különböző közösségi oldalak elérhetőségét az iskolai hálózatról egy amerikai műszaki egyetem, hogy a diákok a saját bőrükön tapasztalhassák meg, milyen is az élet internet nélkül.

Elfajulhat a Facebook-függőség

A közösségi oldalak folyamatos használata növelheti a stresszt, gyengíti a személyes kapcsolatokat és a súlyos függőknél alváshiányt is okozhat - számolt be tapasztalatairól annak az amerikai egyetemnek az igazgatója, ahol egy hétre mindenkit eltiltottak a közösségi oldalak használatától.

 

Kína és a Közel-Kelet a digitális élet élén

Kína és a közel-keleti térség országai megelőzik a fejlett országokat az internet-használatot illetően - mutatta ki az online szokásokról készült eddigi legnagyobb globális felmérés.

A malajziaiak szocializálódtak a legjobban az interneten, egy malajziainak a közösségi oldalakon átlagosan 233 barátja van, míg a japánok a legkevésbé, 29 barátot jegyeznek átlagosan az olyan oldalakon, mint a Facebook vagy a LinkeldIn - derült ki a TNS globális közvélemény-kutató cég Digital Life (digitális élet) nevű tanulmányából.

A cég a világ 46 országában 50 ezer internetezőt kérdezett ki netes szokásairól, tevékenységéről.

A feltörekvő országok online fogyasztói a digitális tevékenységet illetően megelőzték a fejlett országokét annak ellenére, hogy utóbbiak jóval fejlettebb internetes infrastruktúrával rendelkeznek. Egyiptomban és Kínában már most jóval kiterjedtebb szintű a digitális tevékenység, mint például Japánban, Finnországban vagy Dániában, miközben a bloggolók és a közösségi oldalakat használók száma óriási léptekben nő a feltörekvő országokban - állapították meg a szakemberek.

Kínában az internetezők 88 százaléka bloggol, Brazíliában 51 százalék, miközben az Egyesült Államokban ez az arány csak 32 százalék. Latin-Amerikában, a Közel-Keleten és Kínában hetente átlag 5,2 órát töltenek a netezők közösségi oldalakon, miközben négy órát e-mailezéssel.

A malajziaiaknak átlag 233 barátjuk van a közösségi oldalakon, őket szorosan a brazilok követik 231 baráttal.

A tanulmány markáns elfordulást mutatott ki a hagyományos médiától: az internetezők 61 százaléka naponta használja a világhálót, miközben csak 54 százalék néz televízióz, 36 százalék hallgat rádiót, és 32 százalék olvas újságot.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.