belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
23. szerda

Duzzadó létszámmal dübörög az Orbán-kormány

Az Orbán-kormány működésének két hónapja alatt 13 miniszteri biztost, öt kormánybiztost és két miniszterelnöki megbízottat neveztek ki. A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatok szerint a tisztségviselők különféle feladatokat látnak el különböző időpontokig, de nem mindegyikük részesül díjazásban.

MTI| 2010. július 28. |46 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

Jager László | 2010. július 28. | 21:56:36

Nagyon szépek itt páran ,kérem szépen!
Örülünk a szép csoport képnek!!
Kiragasszuk,vagy kiakasszuk???
J.L.

mitzimacko | 2010. július 28. | 20:23:21

Moderálási alapelvek- komment törölve -

mitzimacko | 2010. július 28. | 20:22:59

Moderálási alapelvek- komment törölve -

mitzimacko | 2010. július 28. | 20:20:23

Moderálási alapelvek- komment törölve -

tik-tak | 2010. július 28. | 15:57:05

A talabér által idézettek csak "igazolják" Varga úr korábbi nyilatkozatát.

tik-tak | 2010. július 28. | 15:55:16

http://old.hirado.hu/videotar/?id=44491

A Fidesz célja egy takarékos és olcsó állam megteremtése; minden olyan lépés, amely ehhez a célhoz közelebb visz, azt a következő Fidesz-kormány meg fogja tenni - mondta Varga Mihály(2009.május 19.)-De régen is volt.....

kisördög | 2010. július 28. | 15:46:58

ametiszt: te ezt így 3hónap alatt meg tudod mondani, hogy csődbe fogják vinni az országot? Az MSZP már csődbe vitte nagyjából, a Fidesz meg ezt próbálja helyrerakni!

talabér | 2010. július 28. | 15:11:26

Nekem Szijjártó kimondottan tetszik, akit a NOL nem is említ.
Idézet az [origo]-ról:

"Arra a kérdésünkre, hogy mi indokolta Szijjártó Péter miniszterelnöki biztossá emelését, változott-e ezzel a hatásköre vagy a fizetése, Havasi Bertalan, a kormányfő sajtóstábjának vezetője azt válaszolta: Szijjártó feladata a miniszterelnöki szóvivőség lett, emellett Orbán Viktor sajtó- és szervezési stábjának vezetése, valamint a nemzetközi titkárságának irányítása a feladata, mindezért pedig miniszterelnöki biztosként államtitkári illetményt kap."

Vagy Farkas Flórián esete Orbán Viktorral:

"Több olyan területre is kineveztek miniszteri biztost vagy miniszterelnöki megbízottat, amelynek már van gazdája, vagy feladatköre nagyon hasonlít egy másik tisztségviselőére. A KIM egyik államtitkára, Balog Zoltán például a romaügyekért felel (a poszt hivatalos neve társadalmi felzárkóztatásért felelős államtitkár), június 7-én azonban Navracsics Tibor mégis kinevezte a Fidesz roma politikusát, Farkas Flóriánt is a romák társadalmi integrációjával foglalkozó miniszteri biztossá."

Xavi | 2010. július 28. | 14:44:48

krix | 2010. július 28. | 12:46:15

de legalább kisebb lett az aparátus... :) és ebben még nincsenek benne az elszámoltatók...Gyurcsányra csak négy jut... :)...bárha miniszter biztos, akkor biztos benne van...

Jager László | 2010. július 28. | 14:18:13

Frakció ó-be szép!!
Felejteni nem tudjuk a sok gazdasági intézkedéseiket!!
Remélem "ezekután hasonlóan teljesítenek"!!
Csak felejthetnénk.......
J.L.

ametiszt | 2010. július 28. | 13:53:48

Legalább a haveroknak legyen meg a pénze, ha mér csődbe visszük az országot!

krix | 2010. július 28. | 12:46:15

Rétvári: a Fidesz-kormány a miniszteri fizetéseknél 40 százalékot takarít meg.

Közben az államtitkári, helyettes államtitkári fizetések az égbe szöknek, de arról nem beszélünk, mert nem arról beszélünk, amiről kérdeznek, hanem, amiről akarunk.

krix | 2010. július 28. | 12:39:32

Lehet rágódni azon, hogy csúsztat-e a Népszabi, de tik-tak számszerűsítette a dolgokat. Ha Rétvári azt mondta: meghaladja a 90 főt. az egészen biztosan azt jelenti: 91 vagy 92. Ami nem egyenlő a 112-vel sem, és a biztosokat még nem is számolom.

tik-tak | 2010. július 28. | 12:26:33

Ebből is látszik,azt hiszem,hogy Rétvári uraság logikája némileg megbicsaklik,esetleg csak csúsztat,drasztikusabban fogalmazva hazudik.Kinek-kinek ízlése szerint.
Nesze neked kisebb állam ,olcsóbb apparátus!

tik-tak | 2010. július 28. | 12:20:09

Rétvári Bence:Bajnai Gordon kormánya politikai vezetőinek száma meghaladta a 90 főt, így a Fidesz-kormány a miniszteri fizetéseknél 40 százalékot takarít meg.
2010 június végi állapot szerint 9 miniszter,34 államtitkár+a miniszterelnök=44 fő
Ehhez jön Varga Mihály Me.államtitkár+8 közig államtitkár+59 helyettes államtitkár.
Ha összeadjuk ez eddig 112 fő+ a miniszterelnöki és a miniszteri biztosok akikből szintén van egypár,valamint a különböző un.tanácsadók ahogy a cikkben is szerepel.

Egyszóval nemcsak számban hanem bérköltségben is meghaladja OV kormány vezetőinek a száma az előző Bajnai kormány vezetőinek a számát.

Hogy is van ez a spórolás kedves Viktor?

krix | 2010. július 28. | 12:12:10

blac | 2010. július 28. | 11:53:51
Szerintem egy igen finom csúsztatásnál nem több. A képszöveg:
Az Orbán-kormány működésének két hónapja alatt 13 miniszteri biztost, öt kormánybiztost és két miniszterelnöki megbízottat neveztek ki

Ami számomra simán jelentheti azt, hogy "a képen látható többség" nevezte ki ennyi biztos és megbízottat. És ez nem is belemagyarázás. Ez áll a képszövegben, bár a képet valóban lehet sugalmazásnak is tekinteni.

blac | 2010. július 28. | 11:53:51

Moderálási alapelvek- komment törölve -

xanadu | 2010. július 28. | 11:41:18

Judit67 | 2010. július 28. | 11:36:55

A dolog nem túl bonyolult.
Fizetés nincs, csak jutalom, titoktartási pénz, költségtérítés.
Ezeknek pedig nem szabályozták az összegét ...

krix | 2010. július 28. | 11:39:10

mikes75 | 2010. július 28. | 11:31:13
Na próbálj a teljes kormányról képet szerezni!
Egyébként valóban bulváros technika a Népszabitól, nem lett volna kötelező a kép, vagy akár alá is írhatták volna, hogy ez a frakció adja a kormányt.
De el szabad olvasni a cikket is, és annak lényegéről diskurálni.

Judit67 | 2010. július 28. | 11:36:55

Engem aggaszt, hogy nem fizetésért dolgoznak. Akkor miért? Kapcsolatért, mutyizásért, állami megbízásért a feleség/gyerek nevén levő cégnek? Ingyen senki nem dolgozik, a kommunista szombat időszaka már a 70-es években lejárt...

mikes75 | 2010. július 28. | 11:31:13

Moderálási alapelvek- komment törölve -

krix | 2010. július 28. | 11:21:35

kisördög | 2010. július 28. | 11:12:02
"Tök mindegy, hogy sokan vannak- e, vagy sem, egy új kormányra volt szüksége Magyarországnak,és változásra, egy magabiztos, erős kormányra!"

Hááát, szükség nem volt az új kormányra, de a választópolgárok harmadának döntése az volt, hogy új kormány legyen. (Persze a régi nem maradt volna semmiképpen, ez is igaz.)
Az új kormány magabiztos, akár állít valamit, akár az ellenkezőjét. Csak hát a magabiztosság kevéskének tűnik. Nem ártana érteni is ahhoz, amit csinálnak.

Kiber | 2010. július 28. | 11:14:57

blac | 2010. július 28. | 10:53:00

"Micsoda primitív csúsztatás, a képen ugyanis a Fidesz-frakció van, és nem a kormány. Hiába, a kommunista médiából nem lesz demokratikus szalonna,....."

Az nem lenne csúsztatás, ha a 8 + 1-2 ájtatos manó fényképét tette volna oda a szerkesztő?
De nem ez a lényeg, csak egy példa.
Van egy ismerős nénim vidéken aki tavaly megkeresett dokumentumokkal fényképekkel, hogy van egy földje rátelepedett egy gázcég, van is alatta "kincs" kisajátítási eljárás elindult..... de nem akarnak fizetni.
Én ökör mondtam neki Budai Gyula a megoldás, hátha..! Meg is kereste az le is jött intézkedett - mondat Ő - de volt türelem majd kormányváltás után hátha...! Persze közben a lényeg az volt "tessék ránk szavazni!!!"
Ne ebből is lett nagyember "BIZTOS"! Választás után nem lehetett elérni,majd amikor elérte aztán lepasszolta, - Papcsák az illetékes - az tovább lefelé,úgyhogy valami ügyfeldolgozóig lement az ügy. És a lényeg!!
Ma már nem veszik fel a néni telefonhívását sem, se magyarázat se semmi!!!
Közben a néninek használhatatlan a földje, terméskiesés, a föld ára stb. Jelzem több /5-6/ millióról van szó!

Az egészbe az a szép, hogy korábban volt egy előzetes egyezség ami már kecsegtető volt és az a Budai tanácsára nem ment bele a néni! Most ezek a szarháziak a választás után válaszra sem méltatják!!!

Szóval ennyit érnek a biztosaitok, kedves narancsos forradalmi barátaim, lehet fikázni a Nol cikkeket!!!

andras1 | 2010. július 28. | 11:14:12

krix | 2010. július 28. | 10:59:04

"Mert te azt hitted, hogy a kormány van a képen?"

Szerintem mindenki azt hitte, hogy a kormánytagok vannak a képen!
Szerkesztőt csókoltatjuk.

kisördög | 2010. július 28. | 11:12:02

Tök mindegy, hogy sokan vannak- e, vagy sem, egy új kormányra volt szüksége Magyarországnak,és változásra, egy magabiztos, erős kormányra!

krix | 2010. július 28. | 11:00:30

Magamtól idézek: "Százötven épületből kellene elhagyni a munkahelyét az embereknek egy időben."

És az már logisztika. Tehát egy szakma.

krix | 2010. július 28. | 10:59:04

blac | 2010. július 28. | 10:53:00
Mert te azt hitted, hogy a kormány van a képen? Ez is jellemző: Senki sem állította az ellenkezőjét, de ti mindjárt kommunista médiát emlegettek. A kormány sem kisebb egy centivel sem (miniszterek, államtitkárok, helyettesek, biztosok), de az tény, hogy nem lehet kormányfotó, hiszen hiteles kormányfotó nem készülhet: mindenképpen lemaradna róla valaki, mire megjelenik az újságban. Arról nem beszélve, hogy egy kormányt (még ezt sem) nem lehet összeterelni a parlament elé még tíz másodpercre sem. Százötven épületből kellene elhagyni a munkahelyét az embereknek egy időben.

blac | 2010. július 28. | 10:53:00

Moderálási alapelvek- komment törölve -

andras1 | 2010. július 28. | 10:48:27

Jager László | 2010. július 28. | 10:41:24
"u.i. Vannak vagy ketten az biztos!!!!"

A Fidesz-frakció van a képen :(

krix | 2010. július 28. | 10:47:57

Hori | 2010. július 28. | 10:33:37
"Sokat gondolkoztam azon, hogy mi a motivációs, pszichés háttere a Hobo ,liberty kommenteknek. Arra jutottam, hogy egyesek képtelenek elgondolni ,hogy nélkülük is van, működik Magyarország."

Meg természetesen nélküled is. Ne legyenek illúzióid. Vagy te rajta vagy a képen? Egy rossz mozdulat, és jön a Photoshop. Sokat gondolkodtam, hogy mi a különbség közted és egy hitlerjugend vagy egy AVH-s között. Szabad a gazda.

Jager László | 2010. július 28. | 10:41:24

lim f(x)= 0
x-a
x=a hely környezetében a "végtelen" kicsiny mennyiségnek nevezzük!!
J.L.
u.i. Vannak vagy ketten az biztos!!!!

Hori | 2010. július 28. | 10:33:37

Sokat gondolkoztam azon, hogy mi a motivációs, pszichés háttere a Hobo ,liberty kommenteknek. Arra jutottam, hogy egyesek képtelenek elgondolni ,hogy nélkülük is van, működik Magyarország.

hobo111 | 2010. július 28. | 10:23:52

OSZD MEG ÉS URALKODJ ----CSAK IGY LEHET DIKTATURÁT ÉPÍTENI GYŰLÖLETRE CSAK MI LESZ HA ELSZABADUL A POKOL MIKOR FEGYVEREKKEL TELE TEHERAUTOK JELENEK MEG AZ UTCÁKON --MIKOR MINDENKINEK ELEGE LESZ A NYOMORBÓL A MEGSZORÍTÁSOKBÓL A HAVONTA EMELKEDŐ SZÁMLÁKBÓL A KIZSÁKMÁNYOLÁSBÓL

sutyanandi | 2010. július 28. | 10:21:28

Ahhoz, hogy a minisztériumok és a többi szerv újra jól működjön, ahhoz kellettek a biztosok! ha lehetne, én mindenhova raknék belőlük, mert a szocialisták az elmúlt 8 évben sok mindent tönkretettek.

hobo111 | 2010. július 28. | 10:19:10

HOL A MILLIO MUNKAHELY ...........AZ EGÉSZ PARLAMENTET SZÉT KELLENE ZAVARNI A PÉNZBŐL ÜZEMEKET CSINÁLNI ÉS TERMELNI
DIREKT VERTEK SZÉT MINDENT NE LEGYEN MUNKA MOST A BANKOKAT TŐKÉT IS ELZAVARJÁK ÖSSZE UGRASZTOTTÁK A MOSTANI SEGÉLYESEKET A MÉG DOLGOZOKKAL PEDIG ŐK IS HONAPOK KÉRDÉSE ÉS MUNKAHELY NÉLKÜL LESZNEK A VEZÍR TESZ RÓLA
NEM LESZ AZ EMBEREKNEK PÉNZÜK NEM MENNEK A BOLTBA A MOST ACSARKODO VÁLLALKOZO IS BEZÁRHAT

jóskabácsi | 2010. július 28. | 10:13:33

Teljesen mindegy, hogy mennyien vannak, a lényeg, hogy jól végezzék a munkájukat!

raptor | 2010. július 28. | 10:01:10

libertyMUC | 2010. július 28. | 09:45:41

az ormány király azt üzente birka szavazóninak: beeeeeee, beeeeee, beeeeee

Meg azt is,hogy bruhahahaha!!Megint megszívattam a jó népet!!Bruhahahaha!!

andras1 | 2010. július 28. | 10:00:08

Fidesz frakció vagy duzzadó kormány?

http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20100514-2010-majus-14-az-uj-orszaggyules-nyitoulese-percrol-percre.html?pIdx=10

krix | 2010. július 28. | 09:57:55

blac | 2010. július 28. | 09:48:03
De a Magyar Nemzet és a Magyar Hírlap tetszése megvan. Ez a lényeg. Különben meg én nem hiszek semmit. Fogalmam sincs, miért választottátok meg őket. És hát észérvekkel aligha tudnád alátámasztani...

blac | 2010. július 28. | 09:48:03

Moderálási alapelvek- komment törölve -

libertyMUC | 2010. július 28. | 09:45:41

az ormány király azt üzente birka szavazóninak: beeeeeee, beeeeee, beeeeee

samester | 2010. július 28. | 09:40:19

Moderálási alapelvek- komment törölve -

evianna | 2010. július 28. | 09:27:19

"a nemzeti kormányzati közigazgatási intézet" csuda egy hely lesz...
az meg, hogy díjazást nem kap, nyilván nem jelenti azt, hogy nem is lesz költségvetése - vagy hozzájuk hasonlóan ingyen dolgoznak majd a beosztottaik is használják a főállású telefont, faxot, irodaszereket stb.? (na meg munkaidőt.)
ismét hülyének vagyunk nézve.
ez a kormány minden, csak nem takarékos.

hamus | 2010. július 28. | 09:26:45

Moderálási alapelvek- komment törölve -

andras1 | 2010. július 28. | 09:26:41

Bakker, ez a sok ember a parlamenti lépcsőn mind kormánytag!
Az ész megáll.

Mennyivel jobb volt régebben, hát nem?

xanadu | 2010. július 28. | 09:16:18

Há jó hogy, most nem hallani az Orbán kormányról.

Erősödik a forint ...

HIRDETÉS


Az Orbán-kormány működésének két hónapja alatt 13 miniszteri biztost, öt kormánybiztost és két miniszterelnöki megbízottat neveztek ki
Népszabadság - Móricz Simon
Az MTI összeállítása szerint kormánybiztos felügyeli a 2011 első félévében esedékes magyar európai uniós elnökség feladatainak előkészítését és a lebonyolítás összehangolását: Robák Ferenc 2011. szeptember 30-ig tölti be tisztségét. Barsiné Pataky Etelka kormánybiztosként az EU Duna-régió stratégiájával összefüggő kormányzati tevékenységet irányítja; a határozat szerint 2011. június 30-ig. Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter is tölt be ilyen posztot: ő a magyar-orosz gazdasági kapcsolatokért felelős a következő két évben.

Vida Ildikó kormánybiztosként készíti elő az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH), valamint a Vám- és Pénzügyőrség egyesítését, a két szerv egyesítésig marad hivatalban; ezt a feladatot díjazás nélkül látja el. Papcsák Ferenc pedig az elszámoltatási és a korrupcióellenes kormányzati feladatok összehangolásáért felelős a következő két évben.

A miniszterek munkáját 13 miniszteri biztos segíti, közülük utoljára, július 16-én Wetzel Tamást nevezték ki, aki a kettős állampolgársággal kapcsolatos feladatok végrehajtásáért felelős. Bognár Lajos, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-biztonsági és -felügyeleti helyettes államtitkára egyben a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal működéséért felelős miniszteri biztosként - legfeljebb 2011. január 5-ig -, e feladatért külön díjazásban nem részesül.

HIRDETÉS

Helyettes államtitkári díjazást kap viszont a szintén a Vidékfejlesztési Minisztériumban tevékenykedő Fekete Gábor, aki a következő fél évben a vidékfejlesztési miniszter irányítása, felügyelete alá tartozó intézmények és gazdasági társaságok informatikai tevékenységét felügyeli. Hajdú János a belügyminiszter mellett dolgozik és feladata a Terrorelhárító Központ létrehozása a következő hat hónapban, ő is kap díjazást.

Hatos Pált azért nevezték ki július 8-tól július 31-ig miniszteri biztosnak, hogy felmérje a Balassi Intézet szervezeti, pénzügyi finanszírozási állapotát és jelentést készítsen a közigazgatási és igazságügyi miniszter számára. Feladatáért díjazást nem kap.

Farkas Flórián fideszes országgyűlési képviselő kinevezésétől számítva hat hónapig a romatámogatásokat felügyelő miniszteri biztos.

Deák János, a Honvédelmi Minisztérium miniszteri tanácsadó testületének elnöke, miniszteri főtanácsadó miniszteri biztosként - szintén hat hónapig - felel a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemért egyes szervezeti elemeinek módosításáért, ezen belül különösen a Ludovika Hallgatói Zászlóalj önálló katonai szervezetté történő átalakításáért, és az egyetem működésének felügyeletéért.

Székely László 2010. június 15-től 2011. január 15-ig tölti be az új polgári törvénykönyv megalkotásával összefüggő miniszteri biztosi tisztséget. Márton Attila fideszes országgyűlési képviselő a légi közlekedés fejlesztésével kapcsolatos feladatok ellátására kinevezett kormánybiztos, megbízatása 2010. december 18-ig szól, e tevékenységét díjazás nélkül látja el.

Virág Rudolfot, az Országos Választási Iroda volt vezetőjét a területi államigazgatás fejlesztésével kapcsolatos feladatok ellátásával bízták meg 2010. december közepéig.

Kóthay László az árvízvédelemért, Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója az árvízi védekezés és az újjáépítés koordinálásáért felel, előbbi megbízatása legfeljebb 2010. december 8-ig tart, utóbbié legfeljebb hat hónapig.

Kis Norbert József feladata a nemzeti kormányzati közigazgatási intézet megszervezése, amely a közigazgatási és igazságügyi miniszter felügyelete alatt közigazgatás-tudományi tudásbázisként segíti a kormányzati közigazgatást, továbbá szervezi a közigazgatási képzési- és vizsgarendszert, emellett gyakorolja a munkáltatói jogokat - a vezetők kinevezése és felmentése kivételével - a Kormányzati Személyügyi Szolgáltató és Közigazgatási Képzési Központ dolgozóinál, illetve a központ vezetőjének feladat- és hatáskörét is ellátja.

Orbán Viktor miniszterelnök munkáját két miniszterelnöki megbízott segíti: Balsai István miniszterelnöki megbízottként vizsgálja a 2006. októberi 23-i rendőri intézkedéseket, Budai Gyula pedig "az állami földek jogellenes elherdálását".

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    46 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS