Kínától a Bory-várig: az ötödik nyertest keressük
Már az ötödik fordulónál járunk: az Utazás-játék újabb köre jövő hétfő 12:00-ig tart.
Ha most nem sikerült bejutni a szavazásba, a blogon újabb képpel, bloggal vagy videóval lehet próbálkozni - egészen januárig várjuk az utazási élményeket.
A legtöbb szavazatot kapott útibeszámoló beküldőjének ajándéka egy könyvcsomag, amely Vincze Zita India gyógyszálló és Krajczár Gyula Sárkány fészke című könyvét tartalmazza, vagy az Ezerarcú világ című 20 részes DVD-sorozat.
Akikre szavazhatunk
Kína: már látogathatók a természet csodái
"Lassacskán Kína csodás természeti szépségeit is felfedezhetjük. Csaknem tízezer kilométert utaztunk: Kína majdnem akkora, mint Európa az Uralig. A gazdasági csoda csak egyik arca az országnak. Hosszú magánmenetelésünk meghökkentő és lenyűgöző látnivalók sokaságát érintette. Nem töltjük föl a nagy önmérséklettel kétórásra vágott videót. 13+1 képet villantunk föl csupán" - írta levelében dr. Egresi Andrea és Magyar Ágnes.
Sárvulkánok Azerbajdzsánban
Lázár Levente fotóin az azerbajdzsáni sárvulkánokat láthatjuk. A különleges képződmények Gobusztán térségében találhatók, nem messze a Kaszpi-tengertől.
A világ legnagyobb rádióteleszkópja
Zsuzska régi álma vált valóra, amikor eljutott a Puerto-Ricó-i Arecibóba: "Ez a világ legnagyobb rádióteleszkópja, 305 méter sugarú, és több filmben is szerepelt már (Goldeneye, Kapcsolat, X-akták). Hogy miért itt? Közel van az Egyenlítőhöz, ez szerencsés, stabil a politikai rendszer, a karsztos hegyvidéken pedig szinte természetesen adott volt a hatalmas tányérforma". Részletek és fotók Zsuzska blogjában.
Kirándulás a Bory-várban
"A Bory-vár minden zugában számtalan szemet gyönyörködtető alkotás van, nem beszélve arról, hogy miként állít emléket egy szerelemnek, szobrokkal, festményekkel, és versekkel" - írja Doremi. Az 1923-tól körülbelül 40 éven keresztül épült székesfehérvári várról sok érdekességet megtudhatunk Doremi blogján.
Salzburg, a "kis Róma"
"A kastélykert után irány a túlsó part. Az óváros, Salzburg összes látnivalójával. Annyit tudni kell, hogy ez a település legalább másfélezer éve létezik, érseksége is túlmutat az ezer esztendőn, és ez idő alatt számtalan templomot építettek ide. Szinte mindegyik érsek szeretett volna valamit hozzátenni a városhoz: épített hát egy templomot, vagy jobb esetben átépíttetett egy már meglévőt. Némi túlzással talán így történhetett, hogy e Vatikán városnyi területen bizton több a templom, mint az örök városban, nem hiába nevezték a helyet a kis Rómának" - írja salzkammerguti naplójának újabb bejegyzésében Sebes Andor.