A közelmúlt újabb nemzetközi vihart kavaró doppingesetei közepette egy francia tudós a doppingolás legalizálását célzó javaslattal állt elő az Európai Parlament Kulturális és Sportbizottságában. Christophe Brissonneau, a párizsi Descartes Egyetem oktatója szerint a legkorszerűbb doppingmódszereket - így a genetikai doppingot - mind nehezebb kimutatni, a vizsgálatok nagyon drágák (ma már egyetlen teljes doppingteszt ezer euróba kerül), ezért szerinte társadalmi vitának kellene kezdődnie a doppingtilalom feloldásáról.
Kötelező dopping?
Brissonneau úgy véli: a doppingtesztek megalázóak a sportolók számára, s az élversenyzők tervbe vett "biológiai útlevele" bizalmas adatokat is rögzítene. "Szembe kell nézni azzal, hogy az élsport veszélyes hivatás" - jelentette ki.
Hegyi Gyula magyar EP-képviselő hozzászólásában azt mondta: "Valóban úgy látszik, hogy az ellenőrzés nem képes lépést tartani a dopping fejlődésével. Amint azt a magyar közvélemény is megtapasztalhatta, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség módszerei ellentmondásosak. A dopping liberalizálása és az élsportoló munkavállalói státusának elfogadása viszont azzal a veszéllyel járna, hogy előbb-utóbb kötelezővé válna a dopping, mert a klubok csak doppingolni hajlandó sportolókba fektetnének pénzt és energiát. Ez pedig értelmétől fosztaná meg a sportot."