Szükségtelennek tartja a főpolgármester azt a fideszes felvetést, hogy a sajtóban kipattant parkolási zsebre bírságolási botrány miatt vizsgálat induljon a városházán. Demszky Gábor egy tegnapi tájékoztatóján kérdésre válaszolva azt mondta: nem volna célszerű, ha az ügyben a rendőrség, az érintett parkolási társulás és a főváros is vizsgálódna, ezek ugyanis lehet, hogy különböző eredményre vezetnének. Demszky úgy fogalmazott, hogy minden szükséges jogi lépést megtettek, a rendőrségnek pedig megvannak a megfelelő eszközei ahhoz, hogy teljesen felderítse az ügyet.
Demszky nem vizsgálná a parkolási botrányt
Egy városházi vizsgálat ennél vélhetően csak kevesebbet tudna feltárni, hiszen az önkormányzat nem hallgathat ki senkit, és nem idézhet be tanúkat sem. A főpolgármester mindenesetre helyesnek nevezte, hogy a botrányban érintett Budapesti Önkormányzati Parkolási Kft. vezetőjét, Rusznák Imre korábbi szocialista városatyát meghallgatja két városházi szakbizottság.
A rendőrség kedden azt közölte, hogy vesztegetés megalapozott gyanúja miatt nyomozást rendelt el a parkolóőrök zsebre bírságolási ügyében. A Blikk című napilap múlt pénteken számolt be arról, hogy egy korábbi parkolóőr szerint csaknem ezer autóstól nem parkolójegyet kértek, hanem fix díjat fizettettek velük zsebbe, az így szerzett bevételt pedig állítólag vissza kellett osztani a parkolócég főnökeinek. Egy hangfelvétel szerint a cég vezetője, Rusznák Imre is tudomással bírt erről a gyakorlatról.
A többek között a Nagykörúton, az Andrássy út belső részén, Ferencvárosban és Újlipótvárosban tevékenykedő Budapesti Önkormányzati Parkolási Kft.-nél hétfőn indult belső vizsgálat az ügyben. Amíg ez le nem zárul, nem nyilatkoznak.
Kedden átfogó városházi vizsgálatot sürgetett az ügyben Wintermantel Zsolt, a városüzemeltetési bizottság fideszes alelnöke, szerinte a felelősség áthárítását jelenti, hogy két, hatáskör nélküli városházi szakbizottságot kértek fel az ügy megvizsgálására.
A városházi vizsgálat ugyanakkor sokak szerint indokolt lenne és nemcsak a fővárosi önkormányzatnál: felvetődik ugyanis a kérdés, hogy a cég működési területének tulajdonosai miért nem tűnt fel a foglaltsághoz képest kevés bevétel.