Vizsgálatot szorgalmaz a Fidesz a Budapesti Önkormányzati Parkolási Társulásnál
A Fővárosi Közgyűlés városüzemeltetési bizottságának alelnökeként is tevékenykedő politikus szerint felháborító, hogy a BKV után egy újabb önkormányzati cégnél kellett rendőrségi vizsgálatot indítani bűncselekmény gyanúja miatt. A sajtóban megjelentek alapján nem egy "piti ügyről", hanem szervezett visszaélésről van szó - jegyezte meg. Hozzátette, emiatt vélhetően komoly bevételtől esett el a társulatot létrehozó IX. és XIII. kerület, valamint a főváros.
Wintermantel Zsolt szerint az ügy egyértelműen jelzi, hogy a fővárosi önkormányzatnál évek óta nem foglalkoznak megfelelően ennek a parkolási társulásnak a tevékenységével. A választott képviselők nem kapnak érdemi információkat a cég működéséről - fűzte hozzá.
A Fidesz szakpolitikusa visszautasítja Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes azon "felelősségáthárító jellegű" felvetését, hogy a kérdésben két hatáskör nélküli önkormányzati bizottságot kért fel vizsgálatra. Mint mondta, először a főpolgármester-helyettesnek kellene komplex jelentést benyújtania a szakbizottságoknak a parkolási cégek működéséről.
Az MTI információi szerint az önkormányzat városrendészeti bizottsága következő ülésén várhatóan - hatáskör hiányában - elhárítja majd a főpolgármester-helyettes megkeresését.
A közgyűlés gazdasági bizottságának kedd délutáni ülésén, az előző héthez hasonlóan most is válasz nélkül maradt Hutiray Gyula (Fidesz) azon kérdése, hogy ki gyakorolja a Budapesti Önkormányzati Parkolási Társulás esetében a tulajdonosi jogokat.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden tájékoztatta az MTI-t arról, hogy vesztegetés megalapozott gyanúja miatt elrendelte a nyomozást a parkolóőrök zsebrebírságolási ügyében.
Hétfőn belső vizsgálat indult a Budapesti Önkormányzati Parkolási Kft.-nél egy volt parkolóőr kijelentései miatt, aki nyolc társával együtt azt állítja: parkolási díj helyett fix díjat szedtek mintegy ezer autóstól és ebből feletteseiknek is juttattak.
A zsebrebírságolásról először a Blikk számolt be múlt pénteki számában. A lapnak Duka József volt parkolóőr egy, mintegy ezer autót tartalmazó listát adott át, amelyen a rendszámokat és a tulajdonosok telefonszámát is feltüntették. Állítása szerint a tulajdonosok ahelyett, hogy parkolójegyet váltottak volna, ötszáz forintot adtak a parkolóellenőröknek.
A Blikk akkor megkereste a cég vezetőjét, Rusznák Imrét, akinek minderről "állítása szerint fogalma sem volt".
A cikkhez kapcsolódóan a Zoom.hu számolt be egy, a hírportál birtokába került hangfelvételről, amely szerint azonban Rusznák Imre ügyvezető igazgató is tudott a százmilliós vesztegetésekről, mégsem tett rendőrségi feljelentést. Mint írták, a birtokukba került hangfelvételen a kft. vezetője mintegy harminc alkalmazott előtt közölte, tudja, hogy sokan saját zsebre dolgoznak.
(MTI)