Mennyi a kár, elnök úr?

Egyes ügyfelektől a MÁV Biztosító elnöke zsebbe visszakérte a kifizetett kártérítés egy részét, cserébe a ténylegesnél lényegesen nagyobb kárösszeget állapított meg részükre - állítja egy MÁV-biztosított önfeljelentésében.

Vesztegetésért feljelentette önmagát és Kiss Bálintot, a MÁV Biztosító Egyesület elnökét a biztosító egyik ügyfele. A feljelentő szerint Kiss egy káresemény kapcsán felajánlotta neki, hogy az őt ért kár többszörösét fizeti ki neki kártérítésként, ha a pénz egy részét zsebbe visszakapja. Elfogadta az ajánlatot, így ő is jól járt és Kiss is gazdagodott.

A MÁV Biztosító Egyesület körüli botrányok és az azokkal összefüggésben indult pénzügyőrségi nyomozás láttán a feljelentő visszakozott. Helyzetét javítandó a jogosulatlanul felvett összeg nála maradt részét állítólag visszafizette a biztosítónak, majd vesztegetésért feljelentést tett önmaga és bűncselekményre őt felhívó Kiss Bálint ellen. Az ügyben várhatóan vesztegetés, valamint - Kissel szemben - sikkasztás gyanújával indulhat eljárást.

A Népszabadság úgy tudja, a MÁV Biztosítónál sikkasztás és más bűncselekmények gyanújával nyomozó pénzügyőrség a feljelentést már továbbította a BRFK-ra.

Zamecsnik Péter, Kiss Bálint ügyvédje lapunk érdeklődésére azt mondta: nem tud a szóban forgó feljelentésről. - Megjegyzem, ha a vámőrség nyomozói efféle ügyekkel foglalkoznak, az számomra azt jelenti, hogy az alapügyben egy tapodtat sem jutottak előbbre, lévén hogy - s erre már ők is rádöbbentek - nincs is ügy - fogalmazott.

Ugyancsak a rendőrségen landolt a MÁV Biztosító Egyesület ingatlanvásárlásának dokumentációja, amely az egyik utolsó, ha nem az utolsó tranzakciója volt a Kiss Bálint által vezetett társaságnak. Kiss többfordulós tárgyalás végén 200 millió forintért vásárolt egy ingatlant a majdan megalakuló új biztosítónak. Az eladók mindvégig úgy tárgyaltak vele, mint a MÁV Biztosító első emberével. Számukra csak akkor derült ki, hogy más a vevő, amikor Kiss egy addig sosem látott cég nevében írta alá az adásvételi szerződést, és annak a cégnek a számlájáról utalták át a vételárat is.

Az eladók úgy gondolták, néhány tranzakcióval eltüntetik az ingatlan eladásából származó bevételt, hogy ne kelljen adót fizetni utána. Ehhez velük ilyen-olyan módon kapcsolatban álló cégek láncolatán futtatták keresztül a pénzt, egy bécsi bankban egyetlen fiókon belül hatszor is áthelyezték mindig más és más számlára, végül visszautalták Budapestre, és készpénzben felvették.

Mindez már akkor történt, amikor a vámőrség a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete és a vámnyomozók is megkezdték vizsgálódásaikat a szervezetnél. Kis túlzással, az adóelkerülést leplező pénzmosás a vámőrség szeme előtt zajlott le, úgy, hogy a nyomozók átutalásról átutalásra követték a 200 millió útját. Amikor felkeresték az eladókat, a cég képviselője mindent beismert. Állítólag azzal fogadta a nyomozókat, hogy beismerte az adócsalást, de határozottan leszögezte azt is, hogy egyebekben semmi közük a MÁV Biztosító ügyeihez.

Az "alapügyben", azaz, hogy hová tűnt több mint egy milliárd forint az egyesület számlájáról, a Vám és Pénzügyőrség központi Bűnüldözési Parancsnoksága szakértők bevonásával tovább folytatja az eljárást.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.