Bródy János dalát lehet idézni: "Nem történt semmi sem..." Már abban az értelemben nem, hogy - amint az a "kettős" válogatott találkozó előtt is tudvalévő volt - sem a görögök, sem a horvátok elleni másfél órától nem lettünk okosabbak.
Segítőkész francia játékvezetővel döntetlen a horvátok ellen
Az efféle mérkőzések semmiféle támpontot nem adnak a tétmeccsekre vonatkozóan, azaz változatlanul abból kell kiindulni szeptemberben, a vb-selejtezők kezdetén, hogy a legutóbbi kvalifikációs szakaszban - többségükben ugyanezekkel a játékosokkal - a hatodik helyet "sikerült" megszerezni.
Ez még akkor is így van, ha a horvátok képtelenek úgy kikapcsolódni, mint azt a budapesti wellnessvíkendre érkező görögök tették. Noha közvetlenül az Eb-t megelőzően a "szomszédok" sem adtak bele mindent, őket még a szalontalálkozókon is fűti a nemzeti érzés, azaz bizonyos fokú harci kedv minden esetben tapasztalható náluk. S mivel nem csupán üdültek, szinte végig dirigáltak a Szusza Ferenc stadionban, amelynek kilencezres közönségével tizennégyezresre "duzzadt" a két válogatott mérkőzés összesített nézőszáma. Hogy a vendégek nem nyertek, az mindenekelőtt Monsieur Ledentunek köszönhető, mert a francia játékvezető a második percben szabályos góltól fosztotta meg a horvát csapatot (Petric nem állt lesen, mielőtt a hálóba passzolt volna); majd a negyvenötödikben megadott egy szabálytalan magyar gólt (Vaskó és Juhász a kapuba lökte Pletikosát, aki így nem bokszolt, csak paskolt, és a Niko Kovacra pattanó labda a középpályás térdéről átszédült a gólvonalon).
Sokat elmondanak a magyar támadójátékról az egyenlítés körülményei, honfitársaink ugyanis egyetlen igazi akciót vezettek - a Gera, Bodor, Huszti kombináció kétségkívül futballt idézett -, s azonkívül még egy lábközti Gera-csel maradt meg az emlékezetben; slussz.
A másik oldalon több volt a dinamika meg az elképzelés, bár a góljukra a horvátok sem lehetnek különösebben büszkék, az ugyanis a hovatovább csak a magyar válogatottban védő Fülöp hallatlan tempótévesztéséből fakadt (a "rokonok elé kijövő" kapus fölött átszálló labdát Niko Kovac fejelte két méterről a hálóba). A Ledentu, Niko Kovac főszereplőpáros horvát tagjának akadt még egy fejese, amely a felső lécről a bal kapufára, onnan pedig kifelé perdült, de a kontinenstornára koncentráló ellenfél feltehetően ezt sem nagyon bánta (jóllehet játékosai időnként csaknem "szétszedték" a mérkőzés bíráját).
Tudni kell, mi fontos, és mi nem. Június hetedikétől a magyar publikum is megláthatja (tévén), hol a lényeg.
További barátságos válogatott találkozókon:
Spanyolország-Peru 2-1. Gól: Villa (38.), Capdevila (92.), illetve Regifo (73.).
Franciaország-Paraguay 0-0.
Románia-Montenegró 4-0. Gól: Mutu (15.), Ghionea (49.), Dica (55. és 70.).
Portugália-Grúzia 2-0. Gól: Joao Moutinho (19.), Simao Sabrosa (45.).
Németország-Szerbia 2-1. Gól: Neuville (74.), Ballack (82.), illetve Jankovics (18.).
Olaszország-Belgium 3-1. Gól: Di Natale (9. és 41.), Camoranesi (49.), illetve Sonck (90.).
Litvánia-Észtország 1-0. Gól: Mizigurskis (87.).
Brazília-Kanada 3-2 (az amerikai Seattle-ben). Gól: Diego (4.), Luis Fabiano (44.), Robinho (62.), illetve Friend (10.), De Guzman (55.).
Svédország-Ukrajna 0-1. Gól: Nazarenko (83.).
Lengyelország-Dánia 1-1. Gól: Krzynowek (43.), illetve Vingaard (28.).
Hollandia-Wales 2-0. Gól: Robben (35.), Sneijder (54.).
A 2010-es vb ázsiai selejtezőcsoportjában: Ausztrália-Irak 1-0. Gól: Kewell (47.).
Magyarország-Horvátország 1-1 (1-1)
Szusza Ferenc stadion, 9000 néző. Jv.: Ledentu (francia).
Magyarország: Fülöp - Bodnár, Vaskó, Juhász, Bodor - Gera, Vadócz, Hajnal, Dárdai (Szélesi, 89.), Dzsudzsák (Orosz, 64.) - Huszti.
Horvátország: Pletikosa - Corluka, Robert Kovac (Knezevic, 64.), Simunic, Pranjic - Srna, Niko Kovac, Modric, Kranjcar (Vukojevic, 78.) - Petric (Klasnic, 64.), Olic (Rakitic, 46.).
Gól: N. Kovac (24. és 45., öngól).