Kitüntetések

Március 15-én az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 160. évfordulója alkalmából kitüntetéseket adtak át.

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE (katonai tagozat):

dr. Bende Péter tű. vezérőrnagy, Budapest Főváros tűzoltóparancsnoka,

Svéd László nyugállományú altábornagy, az Állami Egészségügyi Központ rehabilitációs főigazgató-helyettese.

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE:

dr. Alexay Zoltán, a Széchenyi István Egyetem nyugalmazott főiskolai docense,

dr. Bánhidy Ferenc, az orvostudomány kandidátusa, a Semmelweis Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára, professzor emeritus,

Birkás Ákos festőművész,

Bodnár Gáspár, a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság igazgatója,

Búza Barna szobrászművész,

Csabai Lászlóné, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere,

dr. Csirik János, a Szegedi Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi tanára,

dr. Faragó Tibor, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium stratégiai főosztályvezetője,

dr. Gadányi Károly, a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ elnök-rektorhelyettese, egyetemi tanár,

dr. Gaug Károly, a Zsidó Hősi Halottak Emlékbizottsága vezetője, az 56-os Szövetség etikai bizottsága tagja,

dr. György Péter, az ELTE egyetemi docense,

dr. Horvai György akadémikus, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára,

dr. Juhász Árpád geológus, a Tv2 tanácsadója,

Lengyel Gyula, a Magyar Villamos Művek Zrt. nyugalmazott vezérigazgatója,

Lengyel István formatervező iparművész,

dr. Nagy Andor, az Eszterházy Károly Főiskola nyugalmazott főiskolai tanára,

dr. Nemcsics Antal festőművész, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára,

dr. Pados Imre, az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság nyugalmazott igazgatója,

Plesz Antal építészmérnök, magántervező,

Román Sándor koreográfus, táncművész, az ExperiDance Tánctársulat vezetője,

dr. Rónay László, az ELTE egyetemi tanára,

Somosi László, a Pannonpower Holding Zrt. elnök-vezérigazgatója,

dr. Stiegler Károly, az Agro Stiegler Kft. igazgatója és tulajdonosa.

Szabó Sándorné, a győri Széchenyi István Egyetem Szociális Munka Tanszék főiskolai adjunktusa,

dr. Széles Gyula, a Kaposvári Egyetem professor emeritusa,

dr. Udvardy Miklós, az orvostudomány doktora, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Belgyógyászati Intézete igazgatója, egyetemi tanár,

dr. Zobory István, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára,

dr. Zoltai Dénes Erkel Ferenc-díjas esztéta, az ELTE professor emeritusa.

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE (polgári tagozat):

dr. Angelus Iván, a Budapest Kortárstánc Főiskola, Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója,

dr. Ágostházi László építészmérnök,

Bahget Iskander fotóművész,

Baross Gábor, a Győri Filharmonikus Zenekar igazgatója,

Berényi Sándorné dr., az Országos Nyugdíj-biztosítási Főigazgatóság főigazgató-helyettese,

Besenyei Péter műrepülő,

Boór János filozófus, újságíró,

B. Turán Róbert, a Zsidó Múzeum és Levéltár igazgatója

dr. Csákány György Mátyás, az orvostudomány kandidátusa, a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház osztályvezető főorvosa,

Csepeli Lajos, a COOP-Szolnok Zrt. elnök-vezérigazgatója,

dr. Csíkos Zoltán, az Észak-alföldi Regionális Közigazgatási Hivatal Jász-Nagykun-Szolnok megyei kirendeltség vezetője,

dr. Dank Magdolna, a Semmelweis Egyetem Radiológiai és Onkoterápiás Klinika egyetemi docense,

Debreczeniné Mezey Alice művészettörténész, tudományos kutató,

Dietrich Tamás Dénes, a Bookline.hu Internetes Kereskedelmi Rt. vezérigazgatója,

dr. Fehér György, a Budapesti Műszaki Főiskola Automatika Intézete igazgatója, főiskolai docens,

dr. Furka István, a Debreceni Egyetem egyetemi tanára,

dr. Gautier Barna, a Vas Megyei Markusovszky Lajos Általános, Rehabilitációs és Gyógyfürdő Kórház főorvosa, főtanácsos,

Gerendás Péter, Liszt-díjas előadóművész,

Gupcsó Gyöngyvér, a Magyar Állami Operaház Gyermekkarvezetője, a budapesti VII. kerületi Erkel Ferenc Általános Iskola tanára,

Hadik Gyula szobrászművész,

Hága Mária újságíró, nyugalmazott igazgatóhelyettes, a XI. kerületi Cigány Kisebbségi Önkormányzat és az Országos Cigány Kisebbségi Önkormányzat képviselője,

dr. Hajdú Mária, az Egyenlő Bánásmód Hatóság (Budapest) elnöki titkársági főreferense,

Heinrich Péter, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. ügyvezető igazgatója,

Hetey Katalin festő- és szobrászművész,

Holl Imre régész, az MTA Régészeti Intézet nyugalmazott tudományos főmunkatársa,

dr. Horváth Gyula, a Kaposvári Egyetem Állattudományi Kar tanszékvezető egyetemi docense,

Jamrik Péter, a Novofer Távközlési Innovációs Zrt. vezérigazgatója,

dr. Jermendy György, az orvostudomány doktora, a Fővárosi Önkormányzat Bajcsy-Zsilinszky Kórháza osztályvezető főorvosa,

dr. Jobbágy Ákos, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Oktatási Igazgatósága igazgatója, egyetemi tanár,

dr. Kajtár István, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi tanára,

Kecskés Gábor, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum gazdasági igazgatója,

Kelemen László, a Hagyományok Háza főigazgatója,

dr. Keszi-Kovács László etnográfus,

Keszthelyi Ferencné Osskó Katalin, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus nyugalmazott igazgatója,

dr. Kiscelli László, a Széchenyi István Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára,

dr. Kiss Jenő, az ELTE intézetigazgató egyetemi tanára,

Kiss Sándor, a Szegedi Fonalfeldolgozó Rt. vezérigazgatója,

dr. Kovács Attila helyettes országos tiszti főorvos,

Kovács István, a Győr-Moson-Sopron Megyei Sportigazgatóság vezetője,

dr. Kovács Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem intézetigazgatója,

Küllői Péter András, a Bátor Tábor Alapítvány kuratóriumi elnöke,

Lattman Béla basszusgitárművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem basszusgitár tanszakvezető tanára,

Laux József előadóművész, a JLX Kiadó ügyvezető igazgatója,

Lőcsei Jenő magántáncos, koreográfus, a Budapesti Operettszínház balettegyüttese vezetője,

Mädl Pál, a Libro-Trade Kft. igazgatója,

Nagy Attila, az Állami Autópálya Kezelő Zrt. vezérigazgatója,

Németh János Munkácsy Mihály-díjas keramikusművész,

Németh Péter, a Népszava főszerkesztője,

Novák István építész, Makó, Szeged és Szarvas város főépítésze,

dr. Ormay László nyugalmazott mesteredző, a Magyar Edzők Társasága elnöke,

Papp Oszkár festőművész, grafikusművész,

dr. Paulin Ferenc, a Semmelweis Egyetem egyetemi tanára,

Pánczél Éva, a Magyar Állami Operaház magánénekese,

dr. Peja Márta, a Miskolci Egyetem dékánja, tanszékvezető főiskolai tanára,

Pozsár István, a Mefesz (Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetsége) volt vezetője,

Rajhona Ádám, a Vígszínház Jászai Mari-díjas színművésze,

Sauli Maurizio, az Ansaldo Sistemi Industriali S.P.A. regionális igazgatója.

dr. Selényi Endre, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyetemi tanára,

dr. Sipos Attila, a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet volt alelnöke,

Szabó András, a GYSEV Zrt. Igazgatóságának elnöke,

Szántó András, a Magyar Távirati Iroda általános, szakmai alelnöke,

Szegvári Katalin újságíró,

Szirmai László, az Országos Szórakoztatózenei Központ igazgatója,

dr. Szlávik Lajos, az Eötvös József Főiskola Műszaki Fakultása tanszékvezető főiskolai tanára,

Szunyoghy András grafikusművész, festőművész,

dr. Tomcsányi István, az orvostudomány doktora, az Állami Egészségügyi Központ osztályvezető főorvosa,

Vagyóczky Tibor filmoperatőr,

Verebély Iván, a Vidám Színpad színművésze,

Zala Péterné, a Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Főiskolai Kar Könyvtára vezetője,

Zimmermann József, a Közép-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ (Székesfehérvár) főigazgatója.

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG KIVÁLÓ MŰVÉSZE:

Csengery Adrienne operaénekes,

Péreli Zsuzsa képzőművész,

Sáry László zeneszerző,

Tóth József Füles fotóművész,

Végvári Tamás színművész.

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ÉRDEMES MŰVÉSZE:

Csomay Zsófia belsőépítész,

Gál Tamás karmester,

Goda Gábor koreográfus-rendező,

Kalocsai Zsuzsa színművész-énekes,

Mácsai Pál színész-rendező,

Mohácsi János rendező,

Roboz Ágnes koreográfus, táncpedagógus,

Roskó Gábor festőművész, grafikus,

Szilágyi Lenke fotóművész,

Takács Katalin színművész.

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG BABÉRKOSZORÚJA DÍJ:

Balla Zsófia költő, író,

Kiss Anna költő, író, drámaíró.

JÁSZAI MARI-DÍJ:

Bagossy Levente díszlettervező,

Bakai László színművész,

Balázs Zoltán, a Bárka Színház színész-rendezője,

Bíró Kriszta, az Örkény Színház színművésze,

Csarnóy Zsuzsanna, a veszprémi Petőfi Színház színművésze,

Fülöp Zoltán, a csíkszeredai Csíki Játékszín színművésze,

Győrffy András, a marosvásárhelyi Nemzeti Színház színművésze,

Kovács Frigyes, a szabadkai Népszínház színművésze,

Mészáros Máté, az egri Gárdonyi Géza Színház színművésze,

Schnell Ádám, a budapesti József Attila Színház színművésze,

Szabó P. Szilveszter, a budapesti Operettszínház színművésze,

Szalma Tamás, a veszprémi Petőfi Színház színművésze,

Tasnádi Csaba, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház igazgató-rendezője.

BALASSA PÉTER-DÍJ:

Thomka Beáta, a Janus Pannonius Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi tanára, irodalmár.

BALOGH RUDOLF-DÍJ:

Schwanner Endre fotóművész,

Szigetváry Zsolt fotóriporter,

Zaránd Gyula, Párizsban élő fotóművész.

BALÁZS BÉLA-DÍJ:

Fliegauf Benedek filmrendező,

Garami Gábor filmproducer,

Hartai László filmrendező, operatőr,

Kocsis Tibor filmrendező, operatőr,

Mikulás Ferenc producer, stúdióvezető,

M. Tóth Géza animációs filmrendező,

Török Ferenc filmrendező,

Varga Ágota dokumentumfilm-rendező,

Vecsernyés János operatőr, rendező,

Vincze László kulturális és finanszírozási menedzser.

BÁNFFY MIKLÓS-DÍJ:

Deák Sándor, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár gazdasági igazgatója,

dr. Éless Béla, a Budaörsi Játékszín színművész-rendezője,

dr. Gyimesi László, a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége elnöke,

Károlyi Dóra, a Magyar Könyv Alapítvány igazgatója,

Sarkadi Béla, a Duna Televízió Híradó felelős szerkesztője,

Szabó Péter, a Magyar Képzőművészeti Egyetem restaurátor- művésze.

BLATTNER GÉZA-DÍJ:

Badacsonyi Angéla bábművész.

ERKEL FERENC-DÍJ:

Melis László zeneszerző,

Nógrádi Péter zeneszerző-zenetanár,

Sáry Bánk, a Színház- és Filmművészeti Egyetem zeneszerzője.

FERENCZY NOÉMI-DÍJ:

Fördős László ötvösművész,

Gergely László belsőépítész,

Hegyi Ibolya kárpitművész,

Kovács Julianna iparművész,

Millei Ilona restaurátorművész,

Nausch Géza ötvösművész,

Rátkai Erzsébet díszlettervező-művész,

Regős Anna textilművész,

Szemereki Teréz keramikusművész,

Vargha Balázs tervezőgrafikus,

Vida Judit keramikusművész,

Zalavári József formatervező-művész.

HARANGOZÓ GYULA-DÍJ:

Boros Ildikó, a Magyar Állami Operaház balettművész-magántáncosa,

Kalmár Attila, a Szegedi Kortárs Balett táncművésze,

Kerényi Miklós Dávid, a Magyar Állami Operaház címzetes magántáncosa,

Kocsis Enikő, a Honvéd Együttes táncos szólistája,

Kopeczny Katalin táncművész,

Németh Ildikó táncpedagógus,

Topolánszky Tamás táncművész, koreográfus, szakkritikus.

HORTOBÁGYI KÁROLY-DÍJ:

Ifj. Maszlavics Károly artistaművész.

JÓZSEF ATTILA-DÍJ:

Alexa Károly irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő,

Bán Zsófia író,

Fázsy Anikó műfordító-szerkesztő,

Fecske Csaba költő, gyerekíró,

Géher István, az ELTE Bölcsészkar egyetemi tanára, műfordító, irodalomtörténész,

Halasi Zoltán költő, műfordító,

Imreh András költő, műfordító,

Kiss Gy. Csaba irodalomtörténész,

Koncsol László felvidéki költő, író,

Majtényi Zoltán író, műfordító,

Németh Ákos drámaíró,

Podmaniczky Szilárd író,

Viola József költő, műfordító.

LISZT FERENC-DÍJ:

Babos Gyula, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gitárművész-tanára,

Bálint János fuvolaművész,

Kovácsházi István operaénekes,

Lakner Tamás, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet karnagya,

Oberfrank Péter, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem karmester-zongoraművésze,

Varga Zoltán, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara kürtművésze,

Vashegyi György, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem karmestere,

Virág Emese, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongoraművésze.

MUNKÁCSY MIHÁLY-DÍJ:

Baráz Tamás szobrászművész,

Bullás József festőművész,

a Kis Varsó művészpáros: Gálik András és Havas Bálint képzőművészek,

Jeszeniczky Ildikó festő-restaurátorművész,

Kiss Ilona grafikusművész,

Kisspál Szabolcs képzőművész,

Lakner Antal képzőművész,

Nagy Csaba képzőművész,

Nagy István festőművész,

Sass Valéria szobrászművész,

Szombathy Bálint képzőművész, művészeti író,

Vinczeffy László sepsiszentgyörgyi képzőművész.

NÁDASDY KÁLMÁN-DÍJ:

Ruitner Sándor dramaturg-rendező,

Szirtes Tamás, a Madách Színház rendező-igazgatója.

NÉMETH LAJOS-DÍJ:

Százados László, a Magyar Nemzeti Galéria művészettörténésze,

Timár Katalin, a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum művészettörténésze,

Turai Hedvig művészettörténész.

SZABOLCSI BENCE-DÍJ:

Bereczky János, az MTA Zenetudományi Intézet népzenekutatója,

Réti Zoltán nyugalmazott zeneiskolai igazgató.

PRO CULTURA HUNGARICA EMLÉKPLAKETT:

Wolfram Dehmel, a magyar zenetörténeti dokumentum gazdagítása terén kifejtett tevékenységéért.

MAGYAR GAZDASÁGÉRT DÍJ:

Balogh Tamás, a Polinvent Kft. műszaki igazgatója,

Jean-René Cougard, a budapesti francia nagykövetség kereskedelmi képviseletének vezetője,

Kemenes Mihály, a moszkvai nagykövetség kereskedelmi képviseletének helyettes vezetője,

Nagyné Varga Katalin, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara titkára,

Peter Wrann, a Burgenlandi Gazdasági Kamara ipari ügyek igazgatója,

dr. Tóth József, a Tiszaföldvári Coop Zrt. elnök-vezérigazgatója,

Várszegi Árpád, a Magyar Bőr- és Cipőipari Egyesülés igazgatója.

BAROSS GÁBOR-DÍJ:

dr. Berényi János, a Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. közlekedésszervezési és hálózatfejlesztési tagozatvezetője,

Forisek Ilona, a Közlekedési Hatóság Közép-dunántúli Regionális Igazgatóságának főosztályvezetője,

Halász Tibor, a Magyar Közút Kht. Zala Megyei Igazgatóságának osztályvezetője,

Kozák Tamás, a MÁV Start Zrt. vezérigazgatója,

Péczeli István, a Magyar Közút Kht. Közép-magyarországi Regionális Főmérnökség Központi Szolgáltató Üzemmérnökségének vezetője,

Reményik Kálmán, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. elnök-vezérigazgatója,

Tóth Béla, a Mátra Volán Zrt. vezérigazgatója.

EÖTVÖS LÓRÁND-DÍJ:

dr. Horváth Tibor, a Budapesti Műszaki Egyetem Villamos Energetika Tanszékének profeszszor emeritusa,

dr. Simonits András, az MTA Izotópkutató Intézet Nukleáris Kutatások Osztályának tudományos tanácsadója,

Kun Attila, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium Üzleti Környezet Fejlesztése Főosztályának vezető főtanácsosa,

Wiegand Győző, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület elnökhelyettese.

Pontosítás

Tegnapi számunkban a kitüntetési listában téves adatot közöltünk. Helyesen: a Széchenyi-díjas dr. Szirmai Viktória szociológus, az MTA doktora, a Kodolányi János Főiskola tanszékvezető egyetemi tanára. Az érintettektől elnézést kérünk.

2008.03.17 23:35

Ajánlott cikkek

Top cikkek
Érdemes elolvasni
NOL Piactér