Pozitív, hogy nincs pozitív
A MACS vezetőjének tájékoztatása szerint az olimpiáig minden magyar kerettagot legalább négyszer ellenőriznek, de mivel a MOB és a sportági szövetségek is megrendelhetnek vizsgálatot, lesz olyan sportoló, akire hatszor is sor kerül. A jövőben a szabadidő-sportolókat és a fiatalokat is sűrűbben vizsgálják, s nagyobb hangsúlyt fektetnek a doppingmegelőző-felvilágosító előadásokra is. Erre azért van szükség, mert amikor az ellenőrök tavaly bejelentés nélkül megjelentek az egyik erősport diákolimpiáján, a 17 év alatti fiataloknál is öt pozitív esetet regisztráltak.
Elhangzott, hogy a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség 2009-től a doppingellenes szabályok további szigorítását tervezi. Ugyanis miközben egy titkos felmérés szerint az olimpikonok 30-40 százaléka él vagy élt valaha tiltott szerrel, addig a pozitív minták száma még a 3 százalékot sem éri el az akkreditált laboratóriumokban. Az új nemzetközi szabályozás szerint a jövő évtől a doppingvizsgálaton megbukott, de együttműködő sportoló büntetését akár 70 százalékkal is mérsékelhetik, míg az azt megtagadó versenyzőt akár 4 évre is eltilthatják.
A Nemzeti Sportstratégia megvalósításával kapcsolatos 2007-es intézkedésekről Györfi János, a sport-szakállamtitkárság főosztályvezetője elmondta, hogy leginkább a létesítmények, az információs bázis, valamint a sport és a tudomány kapcsolatának fejlesztésére helyezik a hangsúlyt, a Nemzeti Sportstratégiát pedig igyekeznek kistérségi szintre lebontani.