Tündéri playboy
A híres nagyiparos családból származó Sachs legnagyobb hódítása Brigitte Bardot volt, 1966-ban vette feleségül az "isteni B. B.-t". Az udvarláshoz mindent bevetett: helikopterről közel 150 szál rózsát szórt le a kor első számú szexbálványának számító francia filmsztár saint-tropez-i házának kertjébe. A levegőből célba találni elég nehéz feladat volt, Sachsnak a csokorba kötött virágok kibontásánál és a "rózsabombázásnál" egy civilben tulipántermesztő holland ismerőse segített.
A szoknyavadászattal nem sokkal a Bardot-tól való válás után felhagyott. 1969-ben vette el Mirja Larsson svéd manökent, akivel lassan négy évtizede boldog házasságban él. A frigyből két fiú született, Sachsnak egy előző házasságából is van egy fia. - Két dolog hiányzik az életemből: egy leánygyermek és a kedvenc képem Salvador Dalítól, az 1931-es Emlékezet állhatatossága - nyilatkozta beteljesületlen vágyairól a spanyol szürrealista festő nagy rajongója, aki a modern művészet egy másik sajátságos személyiségével, Andy Warhollal is baráti viszonyt ápolt.
Sachs Genfben és Lausanne-ban, milliomospalánták között nőtt fel, édesanyja Elinor von Opel - Adam Opel lánya - a hitleri Németországból Svájcba költözött két fiával. Sachs apja a bajorországi Schweinfurtban maradt, irányította a többi között kerék(pár)agyakat gyártó céget, de több náci szervezetben is szerepet vállalt. Gunter a matematika és a bankszakma mellett nyelveket tanult, az erős testalkatú fiú könnyedén mozgott a felső tízezer világában. - A mai társadalomban már nincs helyük a playboyoknak. Akkoriban egészen más dolog volt jó családból jönni, több nyelvet beszélni, "nemzetközileg mozogni", no meg egy Ferrarit hajtani. Most bárkinek lehet Ferrarija, de a neveltetés, az hiányzik - vonta meg a különbséget a még igazi sztárkultusszal bíró arany hatvanas évek és a mesterségesen kitermelt "celebritásokat" a tévénézők nappalijába transzportáló XXI. századi médiavilág között.
Sachs 1968-ban forgatta szürreális akt- és tájképfelvételekkel telezsúfolt leghíresebb filmjét, a Happening in White-ot. A hetvenes évek közepén a Mannesmann-nak eladta a családi céget, Dracula néven night-clubot nyitott St. Moritzban. - Dracula gróf persze harapott, de úriember volt: okos, udvarias, jól öltözött és nőcsábász - mesélte, hogy miért a horrorfilmek egyik kedvenc alakjától kölcsönözte a jet-set által felettébb kedvelt szórakozóhely elnevezését. Majd fotózni kezdett, képeinek ára 2-3 ezer euróról indul. Később az asztrológia felé fordult, 1997-ben megjelent és bestsellerré vált könyvében azt elemezte, hogy milyen összefüggés van a "napelemek" és a házasságkötésben, a szakmaválasztásban, az autóvezetésben vagy éppen az öngyilkosságra való hajlamban megmutatkozó magatartásformák között.
Az egykori "trófeavadásznak" nincs hódítási titka. Sosem csettintett a nőknek, mindig meghajolt előttük. Úgy volt macsó, hogy nagyon is tisztelte a szépséget. Ma is szívesebben száll repülőre, ha a gépet (pilóta)nő vezeti. Igaz, a korlátlan bizalom csak szép időre vonatkozik, szerinte a férfiak viharos pánikhelyzetben jobban feltalálják magukat.