Bahama papa

Az internacionalizmus jegyében írom e sorokat. A Nagai stadion mixed zone-jában egy ausztráliai magyar rádió munkatársa rövid interjút készített Ehsan Hadadi iráni diszkoszvetővel, és amikor kollégánk angolul megkérdezte tőle, beszéli-e a nyelvet, a sportoló visszakérdezett:

- Gavaris pá ruszki?

A Kassán született és meszszire jutott újságíró nem jött zavarba:

- No problem! Azaz da!

És már kezdődött is a beszélgetés.

Amúgy - a többi közt - az volt a kérdés, megvédi-e címét a 100 méteres női gátfutásban Michelle Perry. Megvédte, és hogyan! Az utolsó "ugratóig" Susanna Kallur, a regnáló svéd Európa-bajnok vezetett, aztán robbantott az amerikai klaszszis, három századdal megelőzve a szám 2003-as vb-aranyérmesét, az ugyancsak "bepörgő" Perdita Felicient, és néggyel Dolloreen-Ennis Londont. Nagyjából ilyenre szokták mondani, hogy verseny. S hogy mit mondott Perry? "Karrierem legnehezebb versenyeinek egyike volt, de végig bíztam magamban és a hajrámban. Az utolsó gátnál már tökéletesen mentem, ám a célban még nem tudtam, hányadik lettem. Ilyen hármas befutót..."

Azért a női 400 méter se volt semmi. A címvédő Sanya Richards távollétében - az amerikai 200-ra "gyúr" Oszakában - sokáig úgy tetszett, a jamaicai Novlene Williamsé lesz a babér, ehhez képest az utolsó métereken a körülbelül ismeretlen, s persze egyéni csúcsot produkáló brit páros, Christine Ohuruogu és Nicole Sanders akkorát sprintelt, hogy a fölöttem ülő, sikoltozó szigetországi kolléganő csaknem beesett a nyakamba. Huhú, Ohuruogu! A férfi 1500-on "végre" győztes Bernard Legat - az amerikainak olimpiáról és vb-kről is csak ezüstje volt meg bronza - szintén mesés hajrával diadalmaskodott, ám róla, valamint a mögötte befutó (addigi) címvédődőről, Rashid Ramziról legalább tudtuk, kicsoda...

A szintén nagy érdeklődéstől övezett férfi magasugrás végjátékának elején csak nézett az ember: az együtt maradt négyesből a világranglista-vezető (és slussz) Donald Thomas elsőre, az egyéni legjobbat elérő Kiriakosz Ioannu ("no name") és a sztárok egyike, a 2001-től hét "komoly" érmet, közte fedett pályás vb-aranyat nyerő Jaroszlav Ribakov másodikra vitte át a 235 centit, Stefan Holm viszont harmadszorra sem! A svéd klasszis - a 2004-es olimpiai bajnok, de elsősorban fedett pályás aranyhalmozó - kezébe temette arcát: micsoda dráma! Ellenben Javier Sotomayor 1993-as világcsúcsa (245) nem forgott veszélyben: a trió tagjai közül senki nem vitte át a 237 centit. Új csillag született hát: nyert az előző magasságot kapásból átugró bahamai Thomas.

Amúgy az internacionalizmus jegyében én most erősen japán szavakat tanulok.

EREDMÉNYEK

Férfiak. 1500 m: 1. Bernard Legat (amerikai) 3:34,77, 2. Ramzi (bahreini) 3:35,00, 3. Kibet Korir (kenyai) 3:35,04. Magas: 1. Donald Thomas (bahamai) 235, 2. Ribakov (orosz) 235, 3. Ioannu (ciprusi) 235.

Nők. 100 m gát: 1. Michelle Perry (amerikai) 12,46, 2. Felicien (kanadai) 12,49, 3. London (jamaicai) 12,50. 400 m: 1. Christine Ohuruogu (brit) 49,61, 2. Sanders (brit) 49,65, 3. Williams (jamaicai) 49,66. Diszkosz: 1. Franka Dietzsch (német) 66,61, 2. Piscsalnyikova (orosz) 65,78, 3. Barrios (kubai) 63,90.

Oszakából jelenti kiküldött munkatársunk

Thomas a legmagasabban
Thomas a legmagasabban
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.