Kisteleki: "bírósági" elnök
Bozóky nem tért ki rá, hogy Kistelekinek vajon sikerült-e betartania ígéretét, úgyhogy csak remélni lehet: tényleg valóra vált a fogadalom...
Az exelnök egyébként nem a nyilvánosság embere, így magától adódik a kérdés: miért állt Bozóky a sajtó meganynyi képviselője elé? Azért - mondta -, mert az MLSZ-ben nemrégiben fejeződött be az az APEH-vizsgálat, amely a 2001 és 2004 közti időszak, valamint a 2005-ös év gazdálkodását érintette. Akkor pedig még az előző vezérkar volt hivatalban. Bozóky emlékeztetett rá: Kisteleki a "rend, fegyelem, törvényesség" refrénnel érkezett annak idején, miközben nem győzte hangoztatni, hogy hivatalba lépése előtt az MLSZ-nek több százmillió forint adótartozása és szabálytalan kifizetése halmozódott fel. Bozóky szerint százzal kell osztani ezt az összeget a reális végeredményhez, ráadásul - tette hozzá - "a vizsgált periódusban nyolc és fél milliárd forint volt az MLSZ pénzforgalma, ahhoz képest pedig kiváltképp elenyésző a hiány". Majd kivetítőn bemutatott egy szakaszt az APEH-jelentésből: "Az adózó az adott helyzetben a tőle elvárható körültekintéssel járt el."
A korábbi elnök meggyőződése, hogy az előző vezetés eltávolítása nem gazdasági okokból történt, azaz nem kellett helyreállítani a rendet, a fegyelmet és a törvényességet. Hogy aztán most kellene-e, arról megint csak nem beszélt, igyekezve higgadtnak maradni és kerülni a vádaskodást. Csupán annyit engedett meg magának, hogy megjegyezze: a liga hirtelen megszüntetése, a Kentaróval kötött tanácsadási szerződés egyoldalú felrúgása - és ezzel kapcsolatban a kifizetések befagyasztása a FIFA, valamint az UEFA részéről -, továbbá a Legfelsőbb Bíróság ítélete az FTC kontra MLSZ perben legalábbis kétségessé teszi, hogy a szövetségben mostanában minden rendben... (Amint arról már többször és részletesen beszámoltunk, Kistelekinek mindjárt az előző rezsim megbuktatása után, még az úgynevezett ad hoc bizottság elnökeként első dolga volt a televíziós közvetítésekre vonatkozó megállapodás felbontása, s új szerződés kötése a Sport Five-val. Amennyiben a Kentaro pert nyer a svájci bíróságon, úgy az egyelőre 600 millió forint körüli kártérítési összeg milliárdos nagyságrendű is lehet.)
Végül a mindvégig szolid hangnemet használó, szónoki típusnak amúgy sem nevezhető Bozóky feltűnően határozottá vált, amikor bejelentette: "Annyi súlyos és méltánytalan támadásnak voltam kitéve, oly mértékben sérültek a személyiségi jogaim, hogy polgári pert indítok Kisteleki István ellen."
A mostani elnök lelkiállapotát ez aligha ingatja meg, mert ha az MLSZ peres ügyeit is idevesszük, akkor eggyel több vagy kevesebb, mit számít már...
Kisteleki István az MTI megkeresésére cáfolta Bozóky Imre azon állítását, miszerint az előző vezetés alatt "csak" tízmilliós nagyságrendű kár érte a szervezetet. "A tények makacs dolgok, ugyanis a vizsgálat százmillió forintos tételt tartalmaz, amely kizárólag az ő regnálása alatt keletkezett - említette az MLSZ elnöke. - Ez az öszszeg hetvenmilliós hiányból, plusz bírságból és kamatból tevődik öszsze, mögötte pedig a számviteli törvények súlyos megsértése húzódik." Kisteleki értetlenségének adott hangot Bozókynak a liga megszüntetését kifogásoló kijelentésével kapcsolatban. Szerinte a döntés nem ütközik a sporttörvénybe, hiszen - a csapatok beleegyezésével - a közgyűlés szüntette meg a ligát, ráadásul annak érdekvédelmi szerepét átvette a jelenleg Tarsoly Csaba által vezetett Magyar Hivatásos Labdarúgó Szövetség.