Papp-jelentés: mérföldkő és igazolás
Demeter hangsúlyozta: fontosnak és hasznosnak tartják a jelentést, amitől azt remélik, hogy elhárítja az akadályokat az áldozatok jogi, anyagi és a lelki kárpótlása elől. Szerinte a jelentés egyértelműen megállapítja a vezetői felelősséget. Demeter a miniszterelnök szerepéről szólva kiemelte: Gyurcsány Ferenc tavaly október 22-én találkozott a rendőri vezetőkkel, így csak a kormányfő elvárásainak való megfelelés lehet a magyarázat a szakszerűtlenségekre.
A fideszes politikus úgy vélte: szintén a miniszterelnök felelőssége és hibás döntése volt, hogy hivatalában tartotta Gergényi Péter budapesti főkapitányt, akivel kapcsolatban a jelentés úgy fogalmaz, hogy az október 24-én tartott sajtótájékoztatóján hiteltelenné tette a rendőrség tevékenységét. Demeter kitért arra is, hogy a BRFK által készített biztosítási terv nem felelt meg a szakmai követelményeknek.
A kormányszóvivő ezzel szemben kiemelte, hogy a rendőrség dolga, hogy a bűnözőkkel szemben kemény, a jogkövető állampolgárokkal szolgálatkész legyen. Ezt határozta meg célként a miniszterelnök a rendőrség új vezetőinek. Hozzátette: a rendőrség új vezetőinek az a dolguk, hogy az elmúlt időszak minden tanulságát feldolgozva hajtsák végre a rendőrségi reformot, és újítsák meg a szervezet. A Papp-jelentés ennek a munkának egy mérföldköve, és helytelen, ha valaki emiatt "rendőrellenes hangulatot akar szítani".
A Papp Károly rendőr dandártábornok vezette vizsgálóbizottság alapvetően törvényesnek, de több elemében szakszerűtlennek ítélte a tavaly október 22-24-i rendőrségi fellépést a fővárosban.