belépés belépés | segítség segítség | hírlevél hírlevél | előfizetés előfizetés | RSS RSS | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2010. február
9. kedd
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS

Ellentmondó nyilatkozatok az olajügy titkosításáról

Sándor István: holnap az én kocsim repülhet levegőbe, ha beszélek

Műtét után jobban van, a Szent János Kórház intenzív osztályán ápolják Kármán Irént, aki az olajszőkítéssel kapcsolatos bűncselekmények feltárásán is dolgozott. A három gyermekes újságírónőt két férfi verte meg - ezt ő maga mondta el vasárnap reggel. Hazánkban példátlan támadás történt magas politikai és bűnügyi összefüggéseket feszegető újságíró ellen. Papa, alias Sádor István szerint az újságírónőt fenyegették, de Irén nem vette komolyan. Megverését végső figyelmeztetésnek szánhatták.

Népszabadság Online| Népszabadság| 2007. június 25. |nincs komment

nyomtat email plusz mínusz kedvencek / megosztás

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

Kármán Irén
Kármán Irén


Szolidaritási demonstráció a Szent János Kórház bejáratánál
Kurucz Árpád
Ferenczi civil szolidaritási akciót hirdetett: a kórház főbejáratához hívta azokat az újságírókat és civileket, akik együttérzésüket szeretnék kifejezni a bántalmazott újságíróval.


Rendőri védelem Kármán Irén kórterme előtt
Kurucz Árpád
Egyúttal nyomást akarnak gyakorolni az illetékes állami szervekre, hogy oldják fel Sándor István peranyagának 85 éves titkosítását. A "Papa" néven ismerté vált nyugállományú rendőrtiszt vezette az olaj- és a leszámolásos ügyek nyomozásának egy részét.

Ellentmondó nyilatkozatok a titkosításról

HIRDETÉS

A kancelláriaminiszter hétfőn javasolni fogja, hogy oldják fel a titkosítást az olajügyben - ezt Szilvásy György jelentette be az ATV Pont7 című műsorában.

A tárca nélküli miniszer-jelölt közölte: vasárnap áttanulmányozta az olajügy titkosításának körülményeit. Szilvásy György elmondta még: tudomása szerint a Nemzetbiztonsági Hivatal nem figyeltette Kármán Irén újságírót, adta hírül a Független Hírügynökség.

Takács Albert, az igazságügyi és rendészeti miniszter viszont azt mondta az MTI-nek: ígérni a titkosítás feloldását nem lehet, ám át fogja tekinteni ezeket az iratokat, és azt követően hozza meg a megfelelő döntést.

Péntek éjjel Pesterzsébeten ütötték le és tuszkolták be egy kocsiba. Brutálisan megverték, majd összekötözve a lágymányosi Duna-parton hagyták, ahol egy horgász talált rá. Rendőri biztosítás mellett szállították kórházba. Ilyen jellegű támadásra még nem volt példa Magyarországon.

Irén naplója a Nolblogon


Kármán Irén oknyomozó újságíró, dokumenetumfilmes három gyermek édesanyja,
a "Szemben a maffiával - 'Papa' nyomoz" című, az olajszőkítéshez köthető bűncselekményeket feltáró könyv szerzője. "Magányos farkasként" egyedül kezdett el dolgozni az olajügyek hátterének feltárásán. Olajozott viszonyok című könyvének és filmjének DVD megjelenésével párhuzamosan Szemben a maffiával címmel a Nolblogon vezetett „naplót” amelyben részleteket közölt a könyvből és az azóta szerzett információit is publikálta.

Részlet a filmből
 

 
nyomtat email plusz mínusz kedvencek / megosztás
HIRDETÉS

HIRDETÉS
.