Rejtélyes tüdőgyulladást kapott egy kecskeméti család tizenhat tagja
Feltételezhető, hogy a két héttel korábban, a városközpontban egy bokorban talált, hasonló megbetegedésben elhunyt hajléktalan lehetett a baktériumhordozó, mert a nő is a kórházba szállítottak családjához tartozott, és érintkezett a rokonsággal - tette hozzá Horváth Attiláné. A szombaton felvettek közül estére egy férfi elhunyt, egy másikukat még az intenzív osztályon ápolnak, de a család többi tagja nincs életveszélyben
A szóvivő beszámolt arról, hogy a lezárt belgyógyászati osztályon kezelés alatt lévő betegek állapota javult. Mint hangsúlyozta, a család minden tagja tüdőgyulladásban betegedett meg, mert ugyanazt a baktériumot mutatták ki mindannyiuk szervezetében. A feltételezések szerint a két héttel korábban, a városközpontban holtan talált hajléktalan nő fertőzhette meg a családot, mert napi kapcsolatot tartott a rokonsággal - jegyezte meg a szóvivő.
Horváth Attiláné ismertette, hogy a tüdőgyulladást okozó baktérium cseppfertőzéssel terjed, ezért a család tagjai egymást megfertőzték, és akinek az immunrendszere gyengébb volt, annál a tüdőgyulladás súlyosabb foka jelentkezett a lappangási idő után.
A kórház az ÁNTSZ Dél-alföldi Regionális Intézetével egyeztetve hozta meg a szükséges intézkedéseket, de pánikra nincs ok, mert nem egy rejtélyes betegséggel állunk szemben - mondta a szóvivő.Kacsa, hogy a katonaságnak köze van a megbetegedésekhez
Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője a NOL-nak nyilatkozva cáfolta, hogy a kecskeméti megbetegedéseknek bármi köze lenne katonai intézményekhez, külföldi katonai szolgálatokhoz. - Minden ilyen híresztelés kacsa - szögezte le a szóvivő, aki szerint a betegek semmiképpen nem hozhatóak összefüggésbe a hadsereggel.
(MTI-NOL)