Vihar a balatoni hajózás privatizációja körül
Balázs Árpád, a Balatoni Szövetség elnöke vérlázítónak nevezte, hogy az ÁPV Zrt. döntését azzal indokolta: az egyeztetéseket követően sem tudott megállapodni a hajózási társaságban többségben lévő 22 balatoni önkormányzattal. Balázs Árpád emlékeztetett rá, hogy a balatoni önkormányzatok évek óta igényt tartanak a kisebbségi hányadra. Szerinte folyamatos volt az egyeztetés az ÁPV és az önkormányzatok között, tavaly év végén 400-500 millió forintos várható vételárról volt szó.
Az önkormányzatok és az ÁPV között - az előbbiek felkérésére - két éve közvetítő Suchman Tamás, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke, a térség szocialista országgyűlési képviselője úgy fogalmazott: még nem tudni, hogy mit jelent az ÁPV döntése. Elmondta: egy hete egyeztetett a Pénzügyminisztérium illetékesével. Akkor arról volt szó, hogy az önkormányzatok nem kaphatják meg térítésmentesen a részvénycsomagot, a vásárláshoz stratégiai tervet kell készíteniük, tőkeemelést kell végrehajtaniuk, valamint saját maguknak kell előteremteniük a pénzügyi forrásokat a cég fejlesztéseihez.
- A feltételeket az érintettek tudomásul vették, amiről az előzetes megállapodás szerint csütörtökön egyeztetek az ÁPV-vel - mondta Suchman Tamás, aki szerint meglepetésként érte ugyan az önkormányzatokat az ÁPV-döntés, a kiírás azonban még nem jelent meg, ezért a folyamatban lévő tárgyalásokat nem húzta keresztbe.