Hallgatóvándorlás: tízből egy
A nappali tagozatosok hallgatók 8,9 százaléka tanult már valamely más szakterületen, más felsőoktatási intézményben az Országos Felsőoktatási Információs Központ (OFIK) 2006-os kutatási eredményei szerint. A vizsgálatot kizárólag a nappali tagozatos, alapképzésben tanuló hallgatók körében végezték, tehát a felmérés nem tartalmazza a diplomás, a kiegészítő alapképzésben, vagy felsőfokú szakképzésben részt vevők, esti, levelező tagozaton, illetve távoktatásban tanulók adatait, ahol a mobilitási arány ennél lényegesen magasabb lehet.
Azok közül, akik tanultak már nappali tagozaton, alapképzésben, 1,5 százalék rendelkezik is diplomával, a fennmaradó többség próbálkozott már valahol, de nem szerzett oklevelet.
A mobilitási rangsort a pszichológusok vezetik: a pszichológusnak készülők csaknem negyede (23,5 százaléka) már járt korábban másik egyetemre vagy főiskolára. Sőt, minden huszadik diák (5,4 százalék) már diplomás. Ezen belül is kiemelkedik a fővárosi Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara, ahol majdnem egyharmad (32,9 százalék) ezen hallgatók aránya, de a Pécsi Tudományegyetem bölcsészkarán is nagyon sok ilyen pszichológus hallgató tanul nappali alapképzésben (30,9 százalék).
Számottevő még két másik népszerű szakon, a gazdálkodás- menedzsment és műszaki-informatikus képzésben részt vevők között is a “tapasztalt” tanulók aránya, mindkét szakon meghaladja a tíz százalékot.