Jazz nagyágyúk a Zeneakadémián
Dusko Goykovichot egyik pályatársa csak úgy nevezte el: "a csodálatos." Lehet benne valami, hiszen az 1931-ben, Jajcéban született trombitaművész szinte az összes nagy zenésszel muzsikált együtt. Partnere volt például Louis Armstrong, Miles Davis, Maynard Ferguson. Goykovich komponista és hangszerelő is, zenéjére hatott az eredeti montenegrói folklór.
Joe Gallardo 15 éve az NDR Bigband (Észak-német Rádió Zenekara) első számú harsonása, a latin jazz elkötelezett híve.
Bár Tony Lakatos több mint húsz éve Németországban él, itthon is egyre többen ismerik a nevét, hiszen sok éve ő az egyik legtöbbet foglalkoztatott szaxofonos Európában: több mint 220 lemezen és CD-n hallható játéka, számtalan televízió készített vele felvételt.
Tony Lakatos, aki eddig megjelent húsz saját lemezén többnyire saját szerzeményeit játssza, az első magyar zenész, aki bejutott a "Gavin Report Top 10"-jébe, az amerikai jazz-rádiók népszerűségi listájának élmezőnyébe.
A zongoránál Jörg Reiter ül majd, aki szintén számtalan formációban játszott már. 1993 óta a Mannheim-Heidelbergi Állami Zenefőiskola Jazz és Könnyűzene karán professzor zongora- és zenekarvezetői szakon. Otthonosan mozog a pop mellett a klasszikus zenében is, gyakran játszik Gershwint vagy Mozartot.
A formáció ritmusszekciójának egyik tagja Szandai Mátyás lesz, aki a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem nagybőgő szakán szerzett diplomát 2004-ben. A dobok mögött pedig Balázs Elemér ül majd, aki itthon az egyik legismertebb és legsikeresebb jazz-zenész.
A fenti névsor a garancia arra, hogy valóban érdekes, sokszínű és változatos koncertre számíthatnak azok, akik ellátogatnak a Zeneakadémiára.