Olasz gyász és vita a futball jövőjéről
A klubok mindent elkövetnek annak érdekében, hogy két hétnél tovább ne tartson az első és másodosztályú bajnoki mérkőzések felfüggesztése - a drákói intézkedést közvetlenül a cataniai tragédia után hozták. - A múlt pénteki események mindnyájunknak fájdalmat okoznak, de a bajnokságot nem lehet leállítani, az előadásnak folytatódnia kell - hangoztatta a klubok képviseletében Antonio Matarrese. A Liga-elnök szerint a futballhuliganizmus és annak megfékezése rendőrségi ügy, s a karhatalom érezhetően nem ura a helyzetnek.
Az évente hatmilliárd eurós árbevételű itáliai "futball-ipar" támogatására a meccseket közvetítő fizetős tévécsatornák a kieső mérkőzésekért követelt kártérítéssel próbálnak nyomást gyakorolni a döntéshozókra. A hivatalosan elrendelt futballszünet nem nyerte el a labdarúgásból élők tetszését sem. - Ez a foci halála - mondta a Milan kapitánya, Paolo Maldini.
Michel Platini UEFA-elnök viszont azt mondta, hogy az európai futballszövetség teljes mértékben támogatja az olasz szövetséget. Giuliano Amato belügyminiszter a rendőri vezetőkkel együtt kemény fellépést ígért a futballt kísérő erőszak felszámolására.
Kiderült, hogy a 2012-es labdarúgó-Eb megrendezésére pályázó Olaszországban csak négy stadion felel meg a labdarúgó-szövetség biztonsági előírásainak.
A zárt ajtós római egyeztetés előtt a szicíliai Cataniában hatalmas tömeg búcsúztatta a szélsőséges szurkolók (ultrák) áldozatául esett rendőrt. A gyászmisét élőben közvetítette a közszolgálati tévé, a nemzeti zászlóval borított koporsót könnyező rendőrök kísérték a zsúfolt utcákon. Olaszországban egyperces néma gyásszal adóztak Raciti emlékének. Romano Prodi kormányfő szerint a tragédia remélhetőleg az egész társadalmat ráébreszti arra, hogy a dolgok így nem mehetnek tovább.