Sólyom László államfő közleménye
Az országgyűlési képviselők magatartása mintát adhat, márpedig a jogállamot nem lehet nem jogállami eszközökkel szolgálni. Nem hallgatható el viszont az sem, hogy a Kossuth téren a gyülekezési jogot ősz óta alkotmányosan aggályos módon korlátozza a rendőrség, és nem reagált érdemben a kifogásokra sem."
Erős Mondatok
Orbán Viktor, a Fidesz elnöke:
"Türelmesek voltunk, de mindennek van határa. Elérkezett az a pont, amikor, ha másnak nem, a képviselőknek példát kell mutatni demokráciavédelemből. (...) Mi szeretjük a demokráciát, el vagyunk kötelezve mellette, és ilyenkor cselekszünk."
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök:
"Senki nem kérdőjelezheti meg a saját véleménye alapján a törvényeket. Az országgyűlési képviselőknek különösen vigyázniuk kell azzal, hogy mit cselekszenek, mert a példa ragadós lehet."
Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője:
"Tragikus határponthoz érkezett a Fidesz, mert soha nem volt még példa arra, hogy képviselők jogsértést kövessenek el, és nem is buzdíthatnak erre. (...)
Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke:
"Észre kell venni, a Fidesz úgy ítélte meg, túl hosszan van már nyugalom, ezért aztán valamit mindenképpen csinálni kell, hogy a köztársaság nyugalmát felborítsák."
Kövér László, a Fidesz választmányi elnöke:
"Meguntuk azt, hogy ide-oda mutogatnak ebben az ügyben. Elege volt már mindenkinek abból, hogy packáznak és azt hiszik, hogy övék az ország, holott a törvény pontosan megszabja, hogy mihez van joguk és mihez nem. Bár nem a mi dolgunk, de elvégezzük a munkát, és nem számolunk fel érte munkabért."
Dávid Ibolya, az MDF elnöke:
"Ez a fideszes politika megbélyegzi a magyar jobboldalt, eltakarja a kormányzati hibákat, és ezzel csak a kormány és Gyurcsány Ferenc érdekeit szolgálja."
Nyakó István, az MSZP szóvivője:
"A Fidesz Magyarország jogrendjével szállt szembe. Ez nem politika és nem hőstett, hanem provokáció, amely a Magyar Köztársaságot érte."
Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke:
Hosszú távú morális következményei vannak a kordonbontásnak, amiért azoknak a képviselőknek kell vállalniuk a felelősséget, akik ebben részt vettek. (...) Sajnálom, hogy ez idáig fajult."
Martonyi János, az Orbán-kormány külügyminisztere:
"Az európai uniós parlamenti demokráciákban hasonló súlyos válság esetén jellemzően lemond a kormány, és új választásokat írnak ki. A magyar alkotmány szűkre szabja azt, hogy mikor lehet új választásokat kiírni, hol az a határ, ameddig a kormány a felelőtlenségében és az ország tönkretételében elmehet."
Fiatal Baloldal:
"Orbán Viktor mártír akart lenni, pedig csak egy szánalmas, bukott politikus. A Fidesz elnöke mentelmi jogával való visszaélésével, provokatív kezdeményezésével törvénysértésre ösztönzi az állampolgárokat."
Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter:
"Politikai provokáció az, hogy a Fidesz országgyűlési képviselői elbontották a Parlament előtti fémkordont. A rendőrség a jogszabályoknak megfelelően fog eljárni az ügyben. Az országgyűlési képviselőknek is be kell tartaniuk a jogszabályokat."
Társaság a Szabadságjogokért
"Jogellenes volt a Fidesz kordonbontása. Az akció a rendőrség cinikus, jogsértő és elfogadhatatlan magatartásának következménye. (...) Jogállamban még a jogszerűtlennek tartott hatalmi-rendőri intézkedéssel szemben sem lehet helye jogellenes fellépésnek."
Fodor Gábor, az SZDSZ ügyvivője:
"A kordont ilyen hosszú ideig nem helyes fenntartani, de a Fidesz magatartása elfogadhatatlan. Olyan mintát szolgáltatnak, hogy szembe lehet szegülni a törvényekkel, a rendőrséggel, és ez rendkívül káros. A Fidesznek tudomásul kell venni, hogy a belpolitikai hidegháborút nem lehet fenntartani."
Ismeretlen asszony a kordon bontása közben:
" Ki ez a Gyurcsány? Ki ez az ember? Ismeri valaki, hallott már valaki róla? Menjen, ahová való, a sós tengerbe..."
Egy férfi Gyurcsány Ferencről ugyanott:
"Menjen Izraelbe, oda való!"