Mi következhet november 4-e után?
Somogyi Zoltán, Political Capital: - Miután a Fidesz fáklyás felvonulásán beszédek nem hangoztak el, legfontosabbá a demonstráció képi üzenete vált: a párt békés megmozdulásokat tart, elhatárolódva minden lehetséges rendbontástól. Ennek egyre nagyobb a jelentősége azután, hogy nyilvánosságra kerültek az október 23-i atrocitásokkal kapcsolatos hangfelvételek, amelyek alapján a Fidesz támadhatóvá vált. A balatonőszödi beszédet követő demonstrációkról mára kiderült, hogy nem szélesednek általános elégedetlenséggé, Gyurcsány Ferencet ezen az úton nem lehet megbuktatni. A megmozdulások egyre jelentéktelenebbé válnak. Így a Fidesz úgy határolhatja el magát a radikálisoktól, hogy nem veszélyezteti szavazótáborát, lassan ugyanis több szervezet alakul, mint ahányan tüntetnek. A Fidesz ugyanakkor csak közvetett módon határolódik el a radikális tüntetőktől, ami azt jelenti, hogy tovább sem adta fel az "egy a tábor, egy a zászló" eddig nem túl sikeres politikáját.
Giró-Szász András, Századvég: - Az utóbbi heteket nem a kormány és nem az ellenzék, hanem mindannyian elvesztettük. 1956 évfordulóját felülírta a harc, amelynek csak felszíni hozadéka, ami az utcán történt. Eközben nem esett szó érdemi kormányzati döntésekről, a megoldandó feladatokról. Pedig ha azt nem vizsgálhatjuk, miért kerültünk slamasztikába, legalább arról beszélnünk kellene, hogyan jutunk ki onnan. Attól tartok, mostantól sem számíthatunk arra, hogy érdemi párbeszéd induljon, mindenki ugyanazt a nótát fújja majd. Az elképzelhető, hogy a társadalmi és gazdasági elit - jelezve a politikának, hogy rajta kívül is van élet - megköti a maga megállapodásait az ország érdekében. A finn modell vagy a spanyol Moncloa-paktum jó példa erre.
Horváth Csaba, Pécsi Tudományegyetem: - Gyurcsány fellélegezhet, mert a kormányellenes demonstrációk kifáradtak. Ebben szerepet játszik a hideg is, de az is, hogy a rendőrség megtalálta a legjobb eszközrendszert a tüntetések kiszorítására a Kossuth térről azzal, hogy műveleti területnek nyilvánította azt. A további demonstrációk más helyszíneken immár súlytalanabbá válnak. Az is elbizonytalanította a jobboldalt, hogy az MSZP határozottan kiállt Gyurcsány mellett. Orbán Viktor most mindent megtesz a hétigenes népszavazás sikeréért, bár megjósolhatatlan, hogy az Alkotmánybíróság hány kérdést talál majd alaptörvény-ellenesnek. Az MDF megnyilatkozásai voltak talán a legbölcsebbek, a párt mégsem tudta növelni vonzerejét, sőt. Ugyanis, amikor a társadalom két részre szakad, akkor a döntő többség valamelyik nagy táborhoz akar tartozni.