Németajkú újságírók szerint feltűnő a magyarok megosztottsága
Többen is arról beszéltek, tudtak róla, hogy a magyar társadalom erősen polarizált, de azzal nem voltak tisztában, hogy ennyire. Mint mondták, meglepte őket, hogy sok esetben szóba sem állnak egymással a más-más politikai táborhoz tartozók, mert így esély sincs a konfliktusok kezelésére.
A több lapnak is dolgozó Thorsten Herdickerhoff szerint valamelyest meglátszik majd az idegenforgalom alakulásán az utcai tüntetések hatása, ezzel szemben Nicole Jegerlehner, a svájci Der Bund újságírója arra utalt, hogy a kilencvenes években is virágzott az egyiptomi turizmus, pedig akkor rendszeresen bombák robbantak a közel-keleti országban.
Szavai szerint nem az utcai megmozdulások alapján döntenek egy ország mellett vagy ellen a befektetők, hanem például annak figyelembevételével, hogy érvényesül-e ott a jogállamiság - ezt pedig Magyarország esetében nem vonták kétségbe.
Christopher Rasch, a német RBB közszolgálati rádió munkatársa arról számolt be: október 23-án annyira jól szervezettnek látta a megmozdulásokat, hogy benne már az a kérdés is felmerült, spontán eseményekről van-e szó egyáltalán.
Jan Dube, a DPA német hírügynökség újságírója arról beszélt: a magyar rendőrség láthatólag eddig csak a futballpályák környékén látott ilyen eseményeket, így - szemben a némettel - nem volt felkészülve rá, hogy idáig fajulnak a dolgok.
(forrás: MTI)