Demszky bemutatta programját
Az elmúlt négy évben háromezer milliárd forintnyi befektetés történt Budapesten, a régióban további 1.100 milliárd forint, ez az ország beruházásainak negyven százaléka - közölte a politikus, hozzátéve, hogy a régióban nincs még egy város, amely ezt Budapest után csinálta volna.
A koalíció azon dolgozik, hogy Budapest szerethető főváros legyen - mondta Demszky Gábor a XI. kerületi Etele téren, ahol a 4-es metró alagútját kezdik el fúrni. A főpolgármester-jelölt azt mondta: az élhetőség javítása érdekében dolgozták ki programjukat is, ezért indítják el az infrastruktúrafejlesztés mellett a panelrekonstrukciót, a városrehabilitációt, a park- és a kerékpárutak építését.
Demszky Gábor közölte: cél az, hogy az autósoktól visszafoglalják a fővárost, ehhez nem elég utakat, hidakat építeni, egységes parkolást bevezetni, hanem gyalogos-, illetve biciklisbarát közlekedésre van szükség. Mint mondta, a főváros feladata az idősgondozás és a hajléktalanellátás, ezeket folyamatosan fejlesztik. Kitért arra, hogy kompenzációra 2,2 milliárd forintot szánnak, így több háztartás fog kevesebbet fizetni a vízért, a gázért, a szemétszállításért és a távfűtésért.
A politikus idézett a főváros fejlődését elismerő külföldi lapok cikkeiből. Mint mondta, "Budapest 17 év alatt egy szürke, unalmas iparvárosból izgalmas, gyorsan fejlődő európai régiós központtá nőtte ki magát". Hozzátette: az elmúlt évben hat olyan felmérés is készült, amely egész Európa egyik leggyorsabban fejlődő fővárosaként hívta fel a figyelmet Budapestre.
Molnár Gyula, az MSZP budapesti elnöke azt mondta: a program a következő négy évben új fejlődési pályára állíthatja a fővárost. Hozzátette: a főváros működését hatékonyabbá teszik, és olyan városfejlesztést valósítanak meg, amely alkalmassá teheti Budapestet az olimpia megszervezésére.
A programban szereplő célok biztosítják, hogy Budapest a régióban versenyképes maradjon - fűzte hozzá. Kitért arra: meg kell vizsgálni, hogyan lehet a magántőkét a városfejlesztésbe bevonni. Az MSZP budapesti elnöke szerint a kerületek és a főváros viszonyát szabályozó jogszabály idejétmúlt, ezért mindent meg kell tenni, hogy a városfejlesztés hatékonyan valósuljon meg.
Az MTI vasárnapi, a koalíciós tárgyalásokra vonatkozó cikke kapcsán, egy kérdésre válaszolva Molnár Gyula azt mondta: arra készülnek, hogy október elseje után is irányítják a várost. Mint mondta, ezt lehet sajátos poszt-osztozkodásnak értelmezni, de nem az, hanem készülődés a következő időszakra. Hozzátette: a főpolgármesterrel egy politikai megállapodás rögzítésére készülnek, amelynek tartalma a főpolgármester-jelölti program.
(MTI)