Ez történt eddig, avagy elutasítások és elfogadások nyomában
Március 2. Kiindulópontként felelevenítjük Kisteleki Istvánnak, az MLSZ frissiben megválasztott elnökének - és az MLL vezetőjének - egy, az engedélyek addigi menetével kapcsolatos álláspontját (idézet a Nemzeti Sportból): "Mint tudjuk, a klublicenc kiadása nem éppen az előírások szerint történt. És ez nem feltétlenül a csapatok hibája. A licenc nagyon jó találmány, ez biztosítja a semlegességet a csapatok megítélésében, de Magyarországon nem ezeken az elveken működött a futball. Szigorítjuk a szabályokat, ám ennek a következményei beláthatatlanok: maradjunk annyiban, megjósolhatatlan, hogy a következő bajnokságban (azaz a jövő héten kezdődőben... - A szerk.) hány csapat kapja majd meg a papírt."
Május 10. Az MLSZ első fokú licencadó testülete a húsz beérkezett kérelemből négy klubét, a Ferencvárosét, a Honvédét, a REAC-ét és a Sopronét elutasítja.
Június 2. A protestálások után a szövetség fellebbviteli licencadó testülete a REAC és a Sopron engedélyét feltétel nélkül elfogadja. A Honvéd fellebbezésére a grémium azzal a feltétellel mond igent, hogy a kispestiek a hazai mérkőzéseiket - a Bozsik stadion licencszabályzatnak megfelelő átalakításáig - a csepeli stadionban játsszák; a Ferencváros ugyancsak feltételesen megy át a rostán: mint azt a bizottság közleménye rögzíti, az FTC-nek folyamatosan be kell számolnia az Üllői úti ingatlanpályázatról, valamint pénzügyi, vagyoni helyzete alakulásáról.
Június 19. A sorban az MLSZ versenybizottsága következik. E testület - első fokon - hat klub, a Diósgyőr, a Fehérvár, a Ferencváros, a Honvéd, a Sopron és az Újpest nevezését nem fogadja el. Az ok: e klubok nem fizették vissza az állami reorganizációs hitelkeretből felvett pénzeket.
Július 10. Az MLSZ fellebbviteli bizottsága a korábban elutasított hat klub nevezéséből ötét elfogadja; az FTC-t további iratkiegészítésre szólította fel. Az egyletre "házon belüli" hiányosságok, adósságok rendezése vár.
Július 13. Megérkezik a szövetségbe az MLSZ másodfokú licencadó testületének határozata, amely szerint a Ferencváros és a Vác nem szerepelhet az élvonalban. A grémium az FTC-nek - a hivatalos közlés alapján - visszavonja a licencét, míg a Vácét el sem fogadja.
Július 17. Egybehangzó sajtóinformációk szerint ismét öszszeült a néhány napja jogerős és megfellebbezhetetlen döntést hozó másodfokú licencadó testület, amely - nem kis meglepetésre - ezúttal úgy dönt: a Ferencváros és a Vác mégis szerepelhet az NB I-ben. Ennek nyomán két másodosztályú egylet elöljárója, Vancsa Miklós (Vasas) és Bíró Péter (Pápa) kilátásba helyezi: ha az FTC és a Vác indulhat, az UEFA-hoz fordul jogorvoslatért.
Július 19. Rendkívüli ülést tart az MLSZ elnöksége, s ezen - többek között - arról határoz, hogy hatályon kívül helyezi a másodfokú licencadó testület döntéseit, és a testület tagjait visszahívja. Az elnökség új licenceljárást rendel el.
Július 20. Lapunk szemelvényeket közöl az UEFA hetvenhárom oldalas klublicencszabályzatából. Konklúziónk szerint fölvetődik a kérdés: e roppant kemény feltételrendszer alapján alkalmas-e akár egyetlen magyar csapat is a vonatkozó engedély megszerzésére? Időközben az FTC hivatalos honlapján Ináncsy Miklós elnök úgy nyilatkozik: a klubnak érvényes rajtengedélye van, így nem lehet megvonni a részvétel jogát. Kijelentését arra alapozza, hogy meglátása szerint jogilag érvényben van a Ferencváros élvonalbeli indulását lehetővé tevő, május 31-i határozat (Ináncsy nyilván arról a - feltételes - döntésről beszél, amelyet a fellebbviteli licencadó testület június 2-án tett közzé, így azt összeállításunkban e dátumnál találják meg - A szerk.). "Egy licenccel és érvényes nevezéssel rendelkező csapattól nem lehet megvonni a bajnoki indulás jogát" - összegez Ináncsy. A félamatőr Vác részvételéről Kisteleki elnök magánvéleményét hangoztatja: annak nem lehet akadálya.