Olaszország-Ausztrália 1-0

Az olasz válogatott Francesco Totti utolsó másodpercekben szerzett tizenegyesgóljával nyert 1-0-ra Ausztrália ellen a nyolcaddöntőben.Az európai gárda Marco Materazzi kiállítása miatt több mint 40 percig emberhátrányban futballozott, s a rendes játékidő háromperces ráadásának végén, a Grosso elleni szabálytalanságért megítélt büntetőből szerzett góllal győzött.

Olaszország ellenfele a négy közé jutásért a Svájc-Ukrajna találkozó győztese lesz.

Mindkét együttes nagyon fegyelmezetten, szervezetten kezdett, ezért sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki veszélyes helyzet. Az ausztrálok egyenrangú ellenfelek voltak, de nem jutottak el a kapu közelébe. A játékrész közepén az olaszok kerültek fölénybe, több látványos akciót is vezettek, a befejezésekkel azonban nem volt szerencséjük, vagy Schwarzer mentett bravúrral.A második 45 perc elején Materazzi kiállítása miatt emberhátrányba kerültek az olaszok, akik egyre jobban beszorultak. Az ausztrálok folyamatosan alakították ki a helyzeteket, de a kapuba nem tudtak betalálni. A hosszabbítás utolsó percében kiszabadultak a szorításból az olaszok, az ausztrál tizenhatos előtt gurigáztak, majd amikor Grosso betört a tizenhatoson belülre és átesett ellenfelén, tizenegyeshez jutottak, amit Totti értékesített és a negyeddöntőbe lőtte csapatát.

Olaszország-Ausztrália 1-0 (0-0)

Kaiserslautern, 46 ezer néző, v: Luis Medina Cantalejo (spanyol)

Gól: Totti (94., 11-esből)

piros lap: Materazzi (51.)

sárga lap: Grosso (29.), Gattuso (89.), Zambrotta (91.), illetve Grella (22.), Cahill (50.), Wilkshire (62.)

Olaszország: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Marco Materazzi, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso - Simone Perrotta, Andrea Pirlo, Gennaro Gattuso - Alessandro Del Piero (Francesco Totti, 75.), Luca Toni (Andrea Barzagli, 56.), Alberto Gilardino (Vicenzo Iaquinta, a szünetben)

Ausztrália: Mark Schwarzer - Marco Bresciano, Lucas Neill, Craig Moore, Scott Chipperfield - Vince Grella, Jason Culina, Tim Cahill, Mile Sterjovski (John Aloisi, 81.), Luke Wilkshire - Mark Viduka

94. perc: Grosso tört be a tizenhatoson belülre, egy visszahúzós csellel "leültette" Neillt, majd átesett a védőn, 11-es! A büntetőt Totti a jobb felső sarokba lőtte (1-0).

"Az első félidőben jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést, de kihagytuk a helyzeteinket, hátul ugyanakkor remekül dolgoztunk, hiszen ellenfelünk kapura is alig tudott rúgni. A fordulást követően a kiállítás megváltoztatta a meccs képét, nehéz volt, de nem sok lehetőséget adtunk ellenfelünknek. A végén pedig jött Grosso gyönyörű megmozdulása" - mondta Marcello Lippi, az olaszok szövetségi kapitánya.

"Sok kritikát kaptam az elmúlt időszakban, de tudtam, hogy majd a pályán rácáfolok a negatív hangokra. A meccs egy részében nehéz helyzetben voltunk, de a végén sikerült kivívnunk a győzelmet, ami az egész csapat érdeme" - nyilatkozta Francesco Totti, a győztes gól szerzője.

"Ez egy kiütéssel ért fel. Csalódott vagyok, de egyben büszke is lehetek a játékosaimra, mert az egész tornán remekül játszottak. Az egyetlen dolog, amiért szemrehányást tehetünk magunknak az az, hogy nem szereztünk gólt" - értékelt Guus Hiddink, az ausztrálok szövetségi kapitánya.

"Már egyszer visszanéztem a büntető előtti szituációt, de így sem tudom megmondani, hogy jogos volt a 11-es, vagy sem. Igazából nem is ezen buktunk el, hiszen lett volna lehetőségünk gólt lőnni. Ki kellett volna használni a helyzeteinket" - búcszúzott a világbajnokságtól Mark Schwarzer, az ausztrálok kapusa.