Felemelő United
Az utóbbi hetekben enyhült az elégedetlenség, kezdett feledésbe merülni a BL-ből és az angol kupából való kiesés fölötti csalódottság, ráadásul a "vörös ördögök" - igaz, alighanem reménytelen - hajrába kezdtek a Chelsea trónfosztása érdekében. Az MU sorozatban kilencszer győzött a bajnokságban, és ha nagypénteken két vállra fekteti a másodosztályra ítélt Sunderlandet, akkor - húsvéthétfőig legalábbis - négy pontra csökken a hátránya az Evertont fogadó listavezetővel, a Chelsea-vel szemben.
Jó hír az Old Traffordból, hogy a 2006/2007-es évad kezdetére befejeződik a 43 millió fontos felújítás, és 76 ezerre bővül a stadion befogadóképessége. Az MU azonban mind jobban ki lesz szolgáltatva a VIP-vendégeknek, miután a mecscsenként hárommillió fontra tervezett bevétel immár 43 százalékát (az eddigi 36 százalékot jócskán felülmúlva) a "reprezentációs" jegytulajdonosok generálják. Ennek megfelelően nyolcezer új páholyhelyet teremtenek. Az eladósodott Glazer család az inflációt többszörösen meghaladó mértékben, 8,3-16,7 százalékkal emelte a jegyárakat; a legdrágább szezonbérlet ára 684-ről 741 fontra ugrik. Ugyanakkor - a szociális érzékenység szellemében - a legjutányosabb "szóló" meccsjegy ára 21-ről 23 fontra kúszik csak fel - ennél olcsóbban a Premiership húsz csapata közül csak hétnél adnak belépőt -, sőt az úgynevezett családi tribünre a gyerekek az eddigi 12 fonttal szemben 10 fontért juthatnak be.
Kérdés, mennyire vigasztalja a manchesteri szurkolókat, hogy klubjuk "csak" Észak-Anglia legdrágábbika. A londoni csapatok közül a West Ham (a legdrágább belépő 53 font), az Arsenal (54) a Chelsea (60) is pénzéhesebb, míg a legszemérmetlenebbül a Tottenham vágja meg a nézőket: ott a legjobb helyért 70 fontot kell leperkálni. A legszerényebb árszínvonalat Wiganben találni: a legdrágább jegy is mindössze 25 font. A legtöbb csapat még nem hozta nyilvánosságra jövő évi jegypolitikáját. Roman Abramovics Chelsea-je viszont büszkén közölte, hogy a következő idényre befagyasztja "közönséges" bérletárait, amelyek skálája 530 és 1150 font között mozog, sőt a VIP-bérlet sem kerülhet 23 500 fontnál többe. A kékek több promóciót is bevezetnek, például kedvezményes árakat szabnak meg a fiataloknak és a nyugdíjasoknak, tízszázalékos engedménnyel árulják a Bajnokok Ligája hazai csoportmérkőzéseire kibocsátott minibérletet, és "diszkontáron" értékesítik a hazai kupameccsekre szóló jegyeket.