A Fatah saját vezetői ellen fordult
Benjamin Netanjahu, a jobboldali Likud tömb vezetője vasárnap arra szólította fel országát, hogy "állítsa helyre minden elrettentő képességét" a Hamasz elleni harcában. Erősnek kell lennünk ezzel az ádáz ellenséggel, az Irán támogatta "Hamasztánnal" szemben - hangoztatta a Likud-vezér.
Mahmud Zahar, a Hamasz egyik gázai övezeti vezetője a Sunday Telegraph brit hetilapnak adott interjújában - a szervezet más vezetőihez hasonlóan - kijelentette, hogy nem ismerik el Izraelt. Hozzátette azonban, hogy hosszú távon tűzszünet esetleg elképzelhető a Hamasz és Izrael között. Zahar a CBS-nek nyilatkozva hangoztatta, hogy a Hamasz nem tekinti ellenségének Amerikát, és hogy George W. Bush elnök kezében van a közel-keleti rendezés kulcsa.
Vasárnap érkezett a térségbe Angela Merkel német kancellár, aki a palesztin Ramallahot is felkeresi. Vezető Hamasz-politikusok érdeklődést mutatnak a német vendég iránt, hisz ő az első nyugati politikus, aki odalátogat a Hamasz szerdai fölényes parlamenti győzelme óta.
A palesztin választások nagy vesztesének számító Fatah mozgalom több ezer dühödt aktivistája tüntetett szombaton több ciszjordániai városban, követelve a pártvezetők lemondását, s néhány tucat fegyveres Ramallahban és a Gázai övezetben megszállta a parlament épületét, valamint a tetőről a levegőbe lövöldözött. A párt szimpatizánsai a vezetőket, különösen a fő döntéshozó szerv, a központi bizottság tagjait teszik felelőssé amiatt, hogy az eddig kormányzó mozgalom jelentős vereséget szenvedett a Hamasz szélsőséges szervezettel szemben a szerdai parlamenti választásokon. A vezetők lemondását követelő megmozdulások azóta egyre hevesebbek. Mahmud Abbasz palesztin elnök is tagja a központi bizottságnak, de a szombati tüntetők név szerint nem említették őt.
A fegyveresek közül néhányan kijelentették, hogy csatlakoznak az Iszlám Dzsihád szélsőséges szervezethez, és annak tagjaihoz hasonlóan ezután nem tartják magukat az Izraellel szembeni nem hivatalos tűzszünethez.