Madárinfluenzában halt meg szerdán egy indonéz nő

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által hitelesített hongkongi laboratórium pénteken megerősítette, hogy madárinfluenzában halt meg két nappal korábban Indonéziában egy 29 éves nő, amivel hivatalosan is tizenkettőre nőtt a betegségnek áldozatul esettek száma az ázsiai országban.

Még mindig csak várják az indonéz fővárosban egy korábban meghalt 39 éves nő tesztjének eredményét, aki vélhetően szintén ebbe a fertőzésbe halt bele - közölte Sari Setiogi, a WHO szóvivője.

A 29 éves nő vasárnap került be Jakarta fertőző betegségekre specializálódott kórházába. Az indonéz egészségügyi minisztérium irányításával végzett tesztek alapján megállapították, hogy a nő, aki elhullott szárnyasokkal került érintkezésbe, H5N1 vírustól betegedett meg, de e hongkongi laboratórium megerősítésére volt szükség a teljes bizonyossághoz.

Madárinfluenzában eddig több száz millió szárnyas pusztult el a világon, s az Ázsiában 2003 óta terjedő fertőzés mostanáig legkevesebb 78 halálos áldozatot követelt a kontinensen.

Fokozták az óvintézkedéseket Romániában

A román hatóságok fokozzák a madárinfluenza elleni óvintézkedéseket: további fertőtlenítőpontokat hoznak létre az ország jelentősebb közútjain, ilyen szempontból is ellenőrzik az utasok csomagjait a repülőtereken, vasútállomásokon, kikötőkben - jelentették be pénteken hivatalosan.

Tavaly október óta 26 faluban mutattak ki madárinfluenza-gócot Romániában, de a hatóságok tudomása szerint ember még nem kapta el a betegséget, noha az ettől való félelem nőtt azóta, hogy Törökországban meghalt három gyermek madárinfluenzában. A Duna-delta a vonuló madarak egyik legjelentősebb állomása, és egyes szakértők szerint ezen a romániai tájon keresztül terjedt át a betegség Ázsiából Európába. Törökország mindössze 200 kilométerre fekszik Romániától a Fekete-tengeren át.

"Megvizsgálunk minden olyan állatot, amelyet be akarnak hozni az országba" - jelentette be sajtóértekezletén Eugen Nicolaescu egészségügyi miniszter.

A határokon ezentúl ellenőrzik, hogy az országba belépőknél nem mutatkoznak-e a madárinfluenza tünetei, és hogy az illetők nem olyan országból érkeztek-e, amelyben az előző hét napban regisztráltak madárinfluenzás beteget. A fő bukaresti virológiai laboratóriumban 15 ággyal létrehoztak egy olyan betegosztályt, ahol a gyanús eseteket vizsgálják, és van lehetőség arra, hogy további hét hasonló osztályt gyorsan kialakítsanak szerte az országban. Az egészségügyi hatóságok a betegséget ismertető tájékoztatófüzeteket osztanak szét közintézményekben.

(forrás: MTI)

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.