Kampány helyett rafahi roham
A Mahmud Abbasz palesztin elnök vezette Fatah fegyveres szárnyának tekintett szervezet tagjai megrohamoztak három kormányzati épületet és egy választási irodát Rafahban. Később eltorlaszolták az Egyiptomba vezető határátkelőt, ahol az utasoktól azt követelték, mutassák meg dokumentumaikat. Közölték, hogy kormányzati tisztségviselőket nem engednek át a határon. Felháborodásuk oka az volt, hogy a palesztin rendőrség kedd este őrizetbe vette a Gázai övezetben a múlt héten túszul ejtett három brit állampolgár egyik feltételezett elrablóját. A gyanúsított Ala al-Hamsz, az al-Aksza Mártírjainak Brigádjai radikális palesztin szervezet tagja, más forrás szerint a vezetője - jelentette az MTI.
A radikális szervezet tagjai szerda reggel pokolgépet robbantottak a Gázai övezet és Egyiptom határán húzódó kerítés alatt. A detonáció nem lyukasztotta át a betonkerítést. A Rafah átkelőnél szolgáló európai uniós megfigyelők szóvivője, Julio de la Guardia elmondta: a lázongás palesztin belügy és nem zavarta meg a munkájukat. Az incidens mindenesetre roszszul érinti Abbasz elnököt, akit pártja vezetése arra buzdít, halassza el a választásokat. A közvélemény-kutatások szerint a törvényhozási választáson a Fatah sok helyet fog veszíteni a radikális Hamasz javára.
Egy nappal George W. Bush amerikai elnök hasonló felhívása után, tegnap II. Abdalláh jordániai király is arra szólította fel az izraeli vezetést, hogy engedje szavazni a kelet-jeruzsálemi palesztinokat. Izrael a szélsőséges Hamasz választási részvétele miatt vetette fel a kelet-jeruzsálemiekre vonatkozó voksolási tilalmat. Eközben a palesztin törvényhozási kampány furcsa megoldásokat produkál. A Negev-sivatagban található Ansar 3 börtön mellett Ahmad Hadzs Ali "Abu Ali" sejk támogatói egy sátorban állították fel a kampány-főhadiszállást. A 66 éves sejk eközben a börtönbe becsempészett telefonon tartja kortesbeszédeit - írta a PNN palesztin hírportál. Abu Alit akkor fogta el az izraeli hadsereg, amikor egy átfogó akcióban több Hamasz- és Iszlám Dzsihád-vezetőt begyűjtöttek. Abu Alinak négy hónapot kell úgynevezett (tárgyalás nélküli) "adminisztratív fogságban" tölteni, a választás előtti napon szabadul.