Fejetlenség az MLSZ-ben

Kedden Horváth Cs. Attila és Nemes Ferenc is lemondott a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnökségi tagságáról, a testület létszáma ezzel hétre csökkent, így működésképtelenné vált. Az MLSZ alapszabálya értelmében az elnökség mandátumának megszűnésével egy időben a szövetség elnöke, azaz Bozóky Imre is elveszti mandátumát. Bozóky a magyar futball elleni bűntettnek nevezte a történteket.

Az MLSZ elnökségének létszáma a december 21-i rendkívüli közgyűlésen fogyatkozott meg drasztikusan, akkor a hat profi delegáltból öt mondott le, és egyedül Kutasi Róbert maradt a posztján.

Helmeczy László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szövetség elnöke a Magyar Labdarúgó Liga (MLL) sajtótájékoztatóján elmondta: Bozóky minden jogosultságát elvesztette, szerdán már be sem mehet a munkahelyére. Hozzátette: az alapszabály 26. paragrafusa alapján rendkívüli közgyűlést kell összehívni, ezen háromtagú ad hoc bizottságot választanak, amely kitűzi a tisztújító közgyűlés időpontját, és akkor megválasztják az új elnököt és elnökséget. Az ad hoc bizottságot kijelölő közgyűlés tervezett időpontja január 20-a, ha minden a tervezett menetrend szerint alakul, február végére állhat fel az új elnökség.

Mivel a szövetségi kapitány kinevezéséről csak az elnökség dönthet, a magyar labdarúgó-válogatottnak február végéig egészen biztosan nem lesz szakvezetője. A csapatot eddig irányító Lothar Matthäus szerződése december 31-én lejárt.

Kisteleki István, az MLL elnöke arra a kérdésre, hogy ki képviseli az MLSZ-t az Eb-selejtezők január 27-i sorsolásán, illetve a szövetség részéről ki vesz részt a horvát kormánnyal szintén a hónap végén sorra kerülő egyeztetésen a 2012-es Eb-pályázattal kapcsolatban, azt válaszolta: mindezt az ad hoc bizottság fogja megoldani. Kijelentette továbbá: a január 20-i közgyűlésig Berzi Sándor MLSZ-főtitkár irányítja a szövetség munkáját. Berzi szerint ugyanakkor ez a kérdés még nem dőlt el.

"A jogászok most azon vitatkoznak, hogy az ad hoc bizottság felállásáig a főtitkár vagy egy ügyvezető elnökség, ami ebben az esetben a testület megmaradt részét jelenti, irányítsa a szövetség munkáját. A közgyűlés összehívásához egyébként a küldöttek egyharmadának írásos kérelme szükséges az ok és a cél megjelölésével" - mondta a főtitkár az MTI-nek.

Horváth Cs. Attila, a Győr-Moson-Sopron megyei szövetség elnöke lemondását azzal indokolta, hogy a december 21-i közgyűlés óta történtek után úgy érezte, távozásával tudja leginkább segíteni a magyar futballban a megtisztulási folyamatokat. Kisteleki István a kialakult helyzetet úgy értékelte: a mai napot megtisztulásnak, újrakezdésnek lehet tekinteni.

"A megyei szövetségek elnökeivel elkészítettük a jövőbeni együttműködés vázát, igény van a változásokra, amire mától adott a lehetőség" - mondta, majd hozzátette: az új elnökségben is hét amatőr és hét profi képviselő végzi a napi munkát és az amatőrök tesznek majd javaslatot az MLSZ új elnökének személyére.

Az alapszabály értelmében bárki lehet elnökségi tag, illetve szövetségi elnök, ha megkapja az ehhez szükséges számú jelölést. Elvben tehát az is elképzelhető, hogy a tisztújító közgyűlés után ugyanazok irányítják majd a magyar labdarúgást, mint eddig.

"Ami ma történt, az bűntett a magyar futball ellen" - mondta Bozóky Imre a távirati irodának. "Komoly veszélybe került a 2012-es magyar-horvát Európa-bajnoki pályázat. Bővebbet majd akkor tudok mondani, ha írásban is megkapom az elnökségi tagok lemondását." Bozóky 1999. szeptember 25-e óta tölti be az MLSZ elnöki posztját.

Bozóky a viharos teremben
Bozóky a viharos teremben
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.