Ferihegy: a szakszervezetnek még van ötlete
A repülőtér öt reprezentatív szakszervezete, illetve üzemi tanácsa immár alapjaiban kérdőjelezi meg a privatizáció jogosságát, miután a Fővárosi Bíróság a múlt héten érvénytelennek nyilvánította a Ferihegyi repülőteret üzemeltető cég júniusban meghirdetett pályázatát. (A bíróság helyt adott annak a kifogásnak, hogy a privatizációs pályázat kiírása előtt nem tájékoztatták a munkavállalókat a jogszabályi kötelezettségeknek megfelelően.)
Az érdekvédők az ÁPV Rt.-nek küldött mostani közös állásfoglalásukban arra a következtetésre jutottak, hogy a Budapest Airport részvényei nem tartoznak a privatizációs törvény hatálya alá, így az ÁPV Rt. sem rendelkezik felhatalmazással a részvények értékesítésére. Bár a privatizációs szervezet egyik munkatársa lapunkat igyekezett megnyugtatni, hogy az érdekvédők kifogása nem megalapozott, érdemes szem előtt tartani, hogy augusztus elején - sőt, sokak számára még az elsőfokú, nem jogerős végzés kihirdetése után is - ugyanilyen súlytalannak tűnt a bírósági beadvány; ma már pedig arra keres jogi megoldást az ÁPV, miként folytathatná minél kevesebb zökkenővel az érvénytelennek nyilvánított pályázatot.
Tegnap egyébként a Budapest Airport Rt. közölte: hivatalosan írásban is megkapta az üzemi tanács véleményeztetési jogának megsértése miatt indított nem peres eljárásban a másodfokon eljáró Fővárosi Bíróság jogerős végzését. A cég tájékoztatása megerősíti a korábbi közlést, a másodfokú bíróság az elsőfokú végzést helybenhagyta, így a cég privatizációs pályázata érvénytelen. A közlés szerint a társaság vizsgálja a dokumentumot, érdemben kommentálni, csak a jogértelmezés után tudják.
A döntés után várhatóan meghívásos tendert hirdet az ÁPV Rt. a repülőteret üzemeltető társaságért legtöbbet kínáló pályázók részvételével.