Átmeneti
Lassan érthetővé válik, hogy a Magyar Rádió Rt. alapító okiratában a társaság tevékenységi körébe a fémmegmunkálás, a motorkerékpáralkatrész-kereskedelem és -javítás mellé miért lett becsempészve annak idején a máshova nem sorolható egyéb szórakoztatás is. Mindössze négy éve lehet tudni, hogy Kondor Katalin mandátuma az idén, július végén lejár. Azaz teljesen normális, hogy augusztustól nem lesz elnöke a rádiónak. Lesz viszont két ügyvezető alelnöke. Az egyik Hollós János, Kondor Katalin eddigi szárnysegédje, akit a fideszes kurátorok ismernek el. A másik pedig más lesz, de hogy ki, azt még nem tudni, csak nem Hollós. A kormánypárti kurátorok ugyanis, az ellenjelöltet tekintik majd ügyvezetőnek.
Megvalósul hát a nagy álom, egy az intézmény, de kettő az ügyvezető: lesz jobboldali meg nem jobboldali alelnök. Igaz, a nem jobboldali is közleményben kérte még 2002-ben az V. kerületi MDNP nevében a felvételét a belvárosi Fidesz-szervezetbe. De azért ő mégsem a felejthetetlen Orbán-interjúk miatt előszeretettel lemikrofonállványozott Hollós, akire eddigi teljesítménye alapján baloldaliak még ideiglenesen sem bíznák rá az intézmény vezetését.
S hogy pontosan mit is csinálhat az átmeneti elnök? Lényegében semmit. Ahogyan a kuratórium elnöke fogalmazott: "semmi olyan radikális változtatást nem végezhet el, amely befolyásolhatná az új elnök munkáját annak belépése után". Így nem nyúlhat hozzá a műsorstruktúrához, alelnököt nem nevezhet ki. Nagy felelősség tehát, szükség lesz ehhez akár két emberre is.
Valahogy nincs szerencséje az MSZP-nek, ha személyi kérdésekről van szó, lásd államfőválasztás, vagy hogy a médiánál maradjunk, a Duna TV elnöki posztja, hiszen oda is nemrégiben sikerült kinevezni a Fidesz támogatottsági listáján az élbolyban szereplő Cselényi Lászlót. Egy demokratikus párt esetében persze akár dicséretes is lehet, ha nem erőlteti rá az akaratát az összes többire.
Amúgy a Magyar Rádió Rt. fő tevékenységi körét a 92.2003-as besorolási kód jelzi. Rádió-televízió műsorszolgáltatás. Ha érdekel valakit.