Teljes sikert nem, de haladást elértek
A konferencia hangulatára elkerülhetetlenül rányomták bélyegüket a londoni merényletek, melyeket egyhangúlag ítéltek el a világ legfejlettebb országainak vezetői. A pénteki sietség oka az volt, hogy a házigazda, Tony Blair minél gyorsabban indulhasson vissza Londonba, a COBRA válságstáb munkájának koordinálására.
Zárónyilatkozatában a brit kormányfő elsőként a terrorizmusról szólt, "melynek célja nemcsak az ártatlanok lemészárlása és megnyomorítása, hanem a kétségbeesés, harag és gyűlölet elültetése az emberek szívében". A terrorizmusban nincs remény és nem nyújt olyan jövőt, melyért érdemes élni. A G8-csúcsértekezlet, a terror politikájával szemben megállapodott abban, hogy a következő években jelentős, hárommilliárd dolláros támogatást nyújt a palesztin hatóságnak, annak érdekében, hogy Izrael és Palesztina, a két nép és két vallás, békében élhessen egymás mellett.
Ami a csúcsértekezlet egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért témáját, a globális felmelegedést illeti, ezen a téren láthatólag nem sikerült áttörést elérni, hiszen Blair megfogalmazása, mely szerint "tudomásul kell vennünk, hogy kötelességünk felelősséggel bánni a globális környezettel", nem sokat mond. A világ vezető hatalmai nem rejtették véka alá múltbeli vitáikat, de most legalább egy akciótervben megegyeztek, amely új párbeszédet indít el a G8-országok és a kialakuló-konvergáló gazdaságok között a kártékony szén-dioxid-kibocsátások emelkedésének lelassításáról, majd idővel visszafordításáról. Mint várható volt, környezetvédő szervezetek, mint a WWF International és a Friends of Earth International csalódottságuknak adtak hangot, amiért a konferencia kommünikéje nem hangoztatta a cselekvés szükségességét és foglalta írásba a G8 vezetőinek várható lépéseit. Pozitív fejlemény viszont, hogy már ki is tűzték az új dialógus időpontját. Erre november 1-jén Nagy-Britanniában kerül sor.
A Make Poverty History- és a Live 8-kezdeményezéseknek köszönhetően kiemelt szerepet kapott afrikai segítségnyújtás terén konkrét megállapodásra sikerült jutni. A tizennyolc legszegényebb afrikai ország teljes adósságát eltörölték, míg a fekete kontinensnek nyújtott segélyek összegét ötvenmilliárd dollárra duplázták meg. A kereskedelmi korlátok lebontásával kapcsolatban Blair csak ígéretet tudott "kicsikarni" partnereiből, mely szerint a (WTO) Világkereskedelmi Szervezet következő, ősszel kezdődő dohai tárgyalásain "New Deal" születhet. Fontos előrelépés, hogy mindenki számára hozzáférhetővé kívánják tenni az HIV/AIDS fertőzés kezelését és elkötelezték magukat egy új afrikai békefenntartó erő létrehozása mellett. Tony Blair elismerte, hogy a felajánlások és ezek fejében a meghívott afrikai politikusok ígérete a demokrácia és a tisztességes kormányzás betartására, "nem változtatja meg holnap a világot". Hangoztatta: "Ez csak a kezdet, nem a befejezés. Mégis megvan a remény arra, hogy sikerül véget vetni az afrikai szegénységnek. Nem biztos, hogy az eredmények mindenkit kielégítenek, de legalább tényleges és megvalósítható előrehaladást értünk el".