Mortimer családja szektát működtetett?
A Napló című műsorban a nevét és arcát nem vállaló asszony azt állította: ami a buszon történt az egy hosszabb folyamat végkifejlete volt. Közölte: a karddal szúró fiú édesanyja állítólag kézrátétellel gyógyít, és az édesapja is hasonló képességekkel rendelkezik. Környezetük úgy tudja, a lelkeket is gyógyítják. A nyilatkozó azt állította: a szülők "csodás képességeikre" alapozva létrehoztak egy közösséget. A tagok jelentős pénzadományokkal járultak hozzá a közösség életéhez, a fizetésük felét le kellett adniuk. A riportban szereplő nő tíz évig volt a közösség tagja. A nyilatkozó szerint Mortimer minden családtagjának meg volt a maga szerepe a szektában, amely nemcsak anyagilag fosztotta ki őt, hanem lelkileg is.
A nő saját videofelvételeket mutatott a szekta szeánszáról, melyeken látható volt kisfiúként Mortimer is. Az asszony azt mondta: a közösségben az édesapa volt az Isten második fia, azaz Jézus testvére, a feleség valami istennőféle, a kisfiú pedig az Isten és a feleség, az égi seregek urának szerepét töltötte be. A harcművészet gyakorlását tulajdonképpen felkészülésnek tekintették a világ végére, amikor is a gyereknek az égi seregek uraként Jézus seregeit kell majd győzelemre vezetnie. A felkészüléshez meg is adtak neki mindent: fegyvereket, számítógépes harci játékokat. A fegyvereket a közösség tagjaitól, illetve szüleitől kapta ajándékba fejlődése érdekében.
A közszolgálati tévében Friderikusz Sándor műsorában nyilatkozott Mortimer édesapja, édesanyja és bátyja. Az apa azt mondta: kertészként dolgozik, a fiútestvér pedig egy őrzővédő cég társtulajdonosa. Közölték: Mortimer egy hardrock banda dobosának nevét vette fel, társaságának fekete ruhája is a kemény rock kultúráját jelzi. A fiú elmondásuk szerint finommechanikai műszerésznek tanul, és vallásos nevelést kapott a családban.